Pozdrowienia i słowo Pierwszego Biskupa z okazji uroczystości patronalnych Parafii w Warszawie

„Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,

jak była na początku , teraz i zawsze i na wieki wieków.”

Ekscelencjo, Księże Biskupie Andrzeju , Proboszczu tworzącej się Parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Warszawie.

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia

W tej niezwykłej chwili, pragnę tą drogą pozdrowić Was, zgromadzonych wokół Chrystusowego ołtarza w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w kaplicy parafialnej w Warszawie. Było moim wielkim pragnieniem byśmy mogli razem modlić się w tej jakże ważnej chwili dla Kościoła, ale nade wszystko Waszej rodzącej się Wspólnoty.

Okoliczności pandemii sprawiły, że kolejny już raz z ważnych względów jest to niemożliwe.

W moim posłannictwie biskupim i pracy misyjnej nigdy nie uchylam się przed podejmowaniem obowiązków, nawet kiedy ich realizacja niesie ze sobą ryzyko czy różnorakie niebezpieczeństwa. Jednak w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie księdza Biskupa Andrzeja postanowiłem by nasze spotkanie liturgiczne, z szerszym uczestnictwem wiernych, przenieść na bardziej sprzyjający czas.

Jestem świadom Waszej obecności na dzisiejszej uroczystości, dlatego pragnę Was zapewnić o mojej wielkiej trosce o Was . Każdego dnia modlę się za wszystkich, którzy wraz z nami stają przy Chrystusowym ołtarzu . Wraz z Wami kontempluję dzisiaj tę jakże niepojętą dla naszego ludzkiego rozumu prawdę, że Bóg objawił się w Trzech Osobach. To właśnie ta prawda stanowi centralną tajemnicę naszej wiary, skupiając wokół siebie wszystkie inne tajemnice nie dające się do końca ogarnąć ludzkim rozumem. Pamiętajmy, że tajemnica Trójcy Przenajświętszej jest związana z kluczowym wydarzeniem, jakie miało miejsce w również w naszym życiu, czyli z przyjęciem chrztu świętego, który został nam udzielony „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Niech Trójca Przenajświętsza obdarowuje Was wszelkimi potrzebnymi łaskami. Na chwile wspólnej modlitwy oraz na dalsze niech Was błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny +Ojciec i +Syn i +Duch Święty.

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup

Katolickiego Kościoła Narodowego

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.