Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca nasze Twoją miłością niedziela Zesłania Ducha Świętego

To już kolejne Zesłanie Ducha Świętego w naszym życiu. Dwunasta uroczystość z naszym wspólnym udziałem na ziemi szczecińskiej, ale czy te przeżywane dotychczas Zesłania Ducha Świętego prawdziwie napełniły Was Jego mocą i darami? Czy byliście gotowi, otwarci na to by i  nad Wami pojawiły się ogniste języki, zwiastujące Jego obecność, obecność napełniającą mocą i siłą.

Kościół Chrystusowy w naszych czasach zmierza nie ku zagładzie, jakby chciało wielu, ale ku odnowie na wzór tej wspólnoty z czasów apostolskich. Wspólnoty wiary i miłości przepełnionego Duchem Świętym i mocą. W takiej wspólnocie Kościoła uczestniczymy każdego dnia. O taką wspólnotę Chrystusowego Kościoła , pełną łaski, pokory i miłości do Boga i ludzi modlimy się i prosimy, by Duch Święty ją jako taką odnowił i w nas umacniał.

 

Trzeba nam jednak i dzisiaj być świadomymi, że bez pomocy Ducha Świętego niczego sami, na własną rękę , własną mocą,  nie jesteśmy zdatni uczynić ani w naszym życiu ani życiu Kościoła.

Dlatego z ufnością stajemy dzisiaj w tym jakże bardzo symbolicznym Wieczerniku Szczecina, w tym miejscu, w którym to ON – Duch Święty rodził w Kościele Chrystusowym wspólnotę Katolickiego Kościoła Narodowego , stajemy by w pokorze błagać : przyjdź Duchu Święty, napełnij serca nasze Twoją miłością. Przyjdź , napełnij serca tu obecnych i modlących się wraz z nami swą mocą .

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.