Relacja z uroczystości konsekracji ołtarza w Sanktuarium we Florencji

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]

Wczorajszy dzień w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży przeszedł już do historii: 8 maja 2021 roku przepiękny ołtarz z marmuru hiszpańskiego został poświęcony i konsekrowany przez J.E. Ks. Bpa Adama Rośka – Pierwszego Biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Ks. Biskup dotarł z Kurii Biskupiej w Miliczu do Florencji z przeszkodami i trudem, ponieważ tuż przed wyjazdem wykryto poważną usterkę w samochodzie.  Wszyscy modlili się gorąco, aby jak najszybciej usunięto usterkę i tak się też stało – bp. Adam przybył na miejsce 40 minut przed uroczystościami. 
Wczorajsza sobota była przepełniona wielką modlitwą. Na uroczystości przybyli pątnicy z Polski. Chętnych było bardzo wielu jednak z powodu ograniczeń udostępniono zaledwie kilkadziesiąt zaproszeń. 
Już w południe PadreJarek – Kustosz Sanktuarium wraz z ks. Tadeuszem i pielgrzymami odmówili przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej po polsku i włosku tzw. suplikę. Obraz przywieziony z Pompei i tam poświęcony znajduje się również w pustelni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WhatsApp-Image-2021-05-09-at-07.31.48-1406x1055.jpeg

O godz. 15 rozpoczęła się polsko-włoska Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej – Msza św. w języku włoskim. W modlitwie poprzez internet wzięło udział wiele osób z Italii.
Przed godz. 17 Proboszcz i kustosz sanktuarium wyszedł przed świątynię, aby powitać J.E. bpa Adama Rośka. Na powitanie podał mu do ucałowania krzyż z relikwiami św. Charbela. Po ucałowaniu krzyża bp. Adam wszedł do sanktuarium, gdzie przez chwilę się modlił. W tym czasie chór wyśpiewał piękną pieś Ecce Sacerdos Magnus. Pieśnią „Ludu kapłański, ludu królewski” rozpoczęła się uroczysta procesja wejścia. Szły w niej również dzieci i młodzież z parafialnej grupy apostolskiej – Promyki św. Charbela, które pełniły wczoraj posługę liturgiczną. Świątynia była wypełniona wiernymi z bliska i z daleka, na ile pozwalał reżim sanitarny.
Po rozpoczęciu liturgii ks. proboszcz Jarosław powitał bardzo serdecznie wszystkich, przede wszystkim ks. bpa Adama. – Zobacz, Ekscelencjo –  Księże Biskupie – kilka miesięcy temu jeszcze nic nie było na tym miejscu, a dziś stoi świątynia. Pamiętasz, jak położyłeś na mnie ręce i błogosławiłeś mi na tym pustym miejscu? Klęczałem tutaj wtedy i błagałem Boga w moim smutku i cierpieniu o zmiłowanie. Dzisiaj klękam w wielkiej radości, aby składać podziękowanie Matce Najświętszej za to, że wyjednała u Boga ten wielki cud dla nas. Że to miejsce, przez poświęcony ołtarz, staje się miejscem kultu wybranym przez Boga – mówił ks. Jarosław.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WhatsApp-Image-2021-05-09-at-07.50.36-1406x1055.jpeg

Po powitaniu rozpoczęła się liturgia Mszy św. i poświęcenie-konsekracja ołtarza. Mszy św. przewodniczył ks. bp Adam Rosiek, a koncelebrowali ks. Jarosław i ks. Tadeusz Socha-Wlazło.
Po Komunii św. i odśpiewaniu Te Deum ks. Jarosław bardzo podziękował wszystkim uczestnikom i zaprosił na agapę. Cała uroczystość była transmitowana przez Charbel TV .
Po agapie wielu pielgrzymów wróciło do sanktuarium, by uczestniczyć w Apelu Maryjnym. Odśpiewano również Litanię Loretańską. Ks. Jarosław wręczył wszystkim na pamiątkę obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej.
Biskup Adam przed udzieleniem błogosławieństwa przekazał relikwie św. Filipa Apostoła. Jest to fragment z płyty jego grobu, znajdującego się w Turcji. Przybliżył też postać św. Filipa, mówiąc m.in. że święty Apostoł miał żonę i trzy córki – wszyscy zginęli śmiercią męczeńską i spoczywają we wspólnym grobie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie WhatsApp-Image-2021-05-09-at-07.53.05-1406x1055.jpeg

Na zakończenie historycznego dnia były wspólne fotografie z biskupem i wiernymi; wczorajsze uroczystości poświęcenia ołtarza i Apelu Maryjnego zapiszą się w pamięci wszystkich jako bardzo piękne. A to wszystko ad maiorem Dei gloriam. Na większą chwałę Bogu.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.