Znaki Bożej Opatrzności i obecności wśród nas

Tak często pytamy : Boże czy jesteś z nami, czy błogosławisz temu co dla Ciebie staramy się czynić każdego dnia? Wielu z nas nie potrafi dostrzegać znaków Opatrzności Boga.  Takich znaków są tysiące w naszym życiu, w życiu Kościoła , w życiu Katolickiego Kościoła Narodowego i tego co dla Boga czynimy. Takim znakiem wczorajszego dnia jest ten oto piękny ołtarz , ustawiony w nowym Sanktuarium matki Bożej Wniebowziętej we Florencji. W czasie kiedy tak wiele sil pragnie zniszczyć Boże dzieła w dzisiejszym świecie, pragnąc również zniszczenia Katolickiego Kościoła Narodowego, Bóg ustawia rękoma ludzi znak trwalej swojej obecności w tej Wspólnocie, którą sam powołał  . To wielki znak od Boga, że podarowany ołtarz z marmuru hiszpańskiego z cedrem libańskim został przywieziony wczoraj i to w południe – w godzinie Matki Bożej – podkreśla Kustosz Sanktuarium Padre Jarek Cielecki .
Ważący ponad tonę ołtarz trzeba było wnieść i ustawić w prezbiterium stosując różne techniki. W jego przedniej części, w cedrze libańskim znajdują się relikwie św. o. Charbela, którego w Libanie nazywają jednym z cedrów. Ustawiono nie tylko ołtarz, ale także piękną marmurowa ambonkę z literami alfa i i omega. Jest to klarowny znak dla tych, którzy wierzą, że miejsce Florencja koło Iłży wybrał nie św. Ojciec Charbel, ale sam Bóg.
8 maja, w dniu urodzin św. Charbela, ołtarz zostanie  konsekrowany przez Jego Ekscelencję księdza bpa Adama Rośka – Pierwszego Biskupa Kościoła.  Uroczystość poprzedzone będą nowenną.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.