Trwają prace wykończeniowe w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej we Florencji

 
 
 

Pomimo pandemii w parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej i św. Charbela we Florencji koło Iłży trwają prace związane z wykończeniem świątyni. Jak w każdym budynku są one kosztowniejsze i bardziej pracochłonne niż samo wzniesienie murów.

Obecnie w budującym się sanktuarium Eucharystia nie jest sprawowana – Msze św. odbywają się w pustelni, w kaplicy Najświętszego Sakramentu, gdzie znajdują się również relikwie i figura św. Charbela. Po wyrównaniu posadzki rozpoczyna się ułożenie płyt w prezbiterium i w całej świątyni.

Następnym etapem będzie zainstalowanie nowego ołtarza oraz ambonki z marmuru hiszpańskiego. Ołtarz zostanie konsekrowany 8 maja – w dniu, w którym w roku 1898 urodził się św. Charbel. Uroczystościom będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Adam Rosiek, Pierwszy Biskup Katolickiego Kościoła Narodowego. Ze względu na normy sanitarne w uroczystościach weźmie udział zapewne niewiele osób. Ksiądz Biskup modli się o bezpieczny przebieg prac jak również o zdrowie dla Kustosza i Proboszcza Sanktuarium MAtki Bożej Wniebowziętej we Florencji . Jego ogromne zaangażowanie i niezwykłe poświęcenie przynoszą wielkie owoce duchowe ale i te widoczne materialne, które staną się świadkami naszych czasów dla przyszłych pokoleń i wieków. 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.