Apel Biskupa o przestrzeganie zasad sanitarnych podczas trzeciej fali koronawirusa

 
 
 

Siostry i Bracia 

Mijają kolejne miesiące wielkiego trudu i cierpienia wielu z powodu pandemii koronawirusa. Weszliśmy w trzecią, bardzo niebezpieczną falę ataku choroby . Wielu z nas znalazła się w zupełnie nowej sytuacji, dotychczas znanej im tylko z opowiadania znajomych. Znanej z mediów. Choroba przykula do łóżka setki tysięcy Polek i Polaków. Świat płonie w wielkiej fali pandemii. Każdego dnia do wieczności odchodzą kolejne dziesiątki tysięcy ludzi. Takie są ciężkie fakty związane z tym wielkim krzyżem, który niesiemy od ponad roku. Tak bardzo byśmy chcieli by Bóg nam oszczędził dalszych cierpień, tak wiele nadziei wielu z nas wiązało i wiąże z możliwością przyjęcia szczepionki. Musimy jednak pamiętać ,że zagrożenie jednak jeszcze nie minęło . Mam świadomość , że każda kolejna godzina może być jeszcze trudniejsza od poprzedniej. Wielu z nas ma coraz poważniejsze problemy z opanowaniem emocji, pobudzenia , poczucia lęku i niepewności.

Przychodzę do Was w połowie Wielkiego Postu, w tej duchowej i listownej formie, aby pokrzepić Was, by podnieść waszą wiarę , pobudzić nadzieję i zapewnić o miłości Boga, który trwa przy każdym z nas, w tych trudnych w naszym życiu chwilach. 

Proszę Was w imię miłości naszego Pana, abyście przyjęli tę ogromną niedogodność, jako być może najcięższe z postanowień tegorocznego Wielkiego Postu . Ofiarujcie je Bogu w ważnych dla Waszego serca intencjach .  Pozostańcie w domu, jeżeli nie musicie z nich wychodzić , bo poziom zagrożenia w najbliższych tygodniach będzie dla każdego z nas o wiele większy niż w ostatnich miesiącach. 

Mimo wielkie umęczenia i psychicznego i duchowego, niech ten czas będzie okazją do głębokiego odkurzenia Waszej duchowości, przeżycia Rekolekcji Domowych  w systemie online,  które są udostępniane na naszym kościelnym Portalu i Telewizji Katolickiej KKN  . Znajdujmy czas dla naszych dzieci i młodzieży ,   starajmy się im towarzyszyć , dopilnować by nie wykorzystały tego czasu do niewłaściwego celu.  To czas nadzwyczajnej próby, którą wspólnie razem musimy umieć przeżyć.

 Dlatego zachęcam Was Siostry i Bracia byście każdego wieczoru przez najbliższe tygodnie,  nadal zbierali się w gronie rodzinnym , modląc się wspólnie. Proszę i zachęcam, by na nowo odżył wspólny pacierz rodzinny, modlitwa tak bardzo zapomniana w polskich rodzinach.

 Prosząc Boga o szczególną łaskę zachowania Was od nieszczęść zarazy koronawirusa , ale i grożących innych niebezpieczeństw, które mogą nas dotknąć jako efekt tej zarazy, zapraszam Was nadal  do `wspólnej modlitwy.

Mszę świętą odprawiamy i transmitujemy na żywo, codziennie z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu oraz z Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i świętego Charbela we Florencji.  Zapraszam doi udziału na żywo za pośrednictwem transmisji we Mszy świętej niedzielnej również transmitowanej z wielu naszych parafii w Polsce.

 Proszę Was, pozostawajcie w domach bezwzględnie na wiek. W niedzielę uczestniczcie we Mszy świętej, której transmisje na żywo znajdziecie na kanale Telewizji Katolickiej KKN czy innych kanałach katolickich.

Otwierajmy serca przed Bogiem, w Nim odnajdziemy zawsze nasze ocalenie z tych i innych grożących nam niebezpieczeństw. Niech ta forma przeżywania najbliższych tygodni, wpisze się w nasze pokutne, wielkopostne przeżycia. Modląc się podczas transmisji Mszy Świętej,  ochoczo przyjmujmy do serca Pana Jezusa w Komunii Świętej Duchowej.

Nie narażajmy siebie, nie narażajmy swoich bliskich poprzez nieroztropne działania i próbę udawadniania swej odwagi.

Nasz Pan pragnie byśmy tę odwagę udowadniali w inny sposób  w codziennym świadectwie życia. Poprzez miłość bliźniego,  pozbywanie się z życia niechęci i nienawiści, która jest wśród nas wszechobecna.

Niech nas wszystkich strzeże Matka nasza – Niepokalana, Królowa Różańca Świętego i Matka Bolesna, której polecamy nasze troski i obawy. Którą każdego dnia błagamy, by była naszą Orędowniczą, przed tronem swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Na te chwile trudnych przeżyć, niech nas wspomaga i błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny + Ojciec i +Syn i +Duch Święty.

Biskup Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.