Miłość do Chrystusa utajonego w cudzie Eucharystii. Marzenie z Białegostoku

To krótka opowieść o młodym kapłanie, który swoją codzienność połączył  z życiem rodzinnym i posłannictwem kapłańskim w stolicy Podlasia – z Białymstokiem. Otrzymał dekret i misję kanoniczną od Pierwszego Biskupa by budował parafię w Białymstoku. Nie jest to jednak łatwe, biorąc pod uwagę zupełnie niezrozumiały “opór ” ze strony urzędników magistratu, którzy od kilku lat : “nie znajdują godnego miejsca dla sprawowania kultu świetego ” w Białymstoku. Trudno w to uwierzyć. Liczne starania o wskazanie lokalizacji nie przyniosły do tej pory żadnego pozytywnego skutku.

Ksiądz Emil zatem, przy pełnej zgodzie i błogosławieństwie Pierwszego Biskupa Adama, wziął sprawy we własne ręce. W przenośni i dosłownie. Znalazł  “stajenkę ” i pogorzelisko na którym chce zbudować kaplicę .

Jeżeli Pan Bóg pozwoli kaplica będzie miała miała około 70 m 2 i w pełni zaspokoi potrzeby wspólnoty parafialnej.

W chwili obecnej miejsce wygląda jak … pogorzelisko, które trzeba uprzątnąć i przygotować do odbudowy na istniejącym już fundamencie .

Tęsknota za codzienną Eucharystią spowodowała, że ksiądz Emil własnymi rękami wyremontował małe pomieszczenie , które jako jedyne zachowało się po pożarze i tam za zgoda i na podstawie dekretu biskupiego sprawuje codzienne Mszę świętą , która jest też transmitowana w niedziele i święta na Facebook.

Jest więc miejsce, jest niezwykła miłość do Eucharystii  i zapał duszpasterski ale brakuje środków.

Ksiądz biskup Adam obiecał ks. Emilowi pomoc w znalezieniu materiałów budowlanych,  by marzenie stało się rzeczywistością. Wierzę ,że kaplica w Białymstoku powstanie w 2021 roku- powiedział Ksiądz Biskup. 

Modlimy się ale możemy też dołożyć własną cegiełkę by tak się stało.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.