Rekolekcje Adwentowe w Sieci – 06- 08 grudnia

WSZYSTKIE KOLEJNE NAUKI REKOLEKCYJNE ( KLIKNIJ )

 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Przewielebny Ojcze Kustoszu i Proboszczu Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i świętego Charbela  – Drogi Padre Jarku

 

 

       Kiedy zapraszałem Ciebie, Przewielebny Ojcze byś wygłosił Rekolekcje Adwentowe w Sieci , zakładaliśmy, że będziesz je głosił z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu, tak jak to jest w wieloletnim zwyczaju i już w tradycji w naszej Wspólnocie , przy którym pozostajemy. Ten rok jest jednak szczególnym czasem. Czasem pandemii koronawirusa, pandemii wirusa ludzkiej znieczulicy i to te względy sprawiły tak po ludzku, bym podjął decyzję i wyraził zgodę abyś Rekolekcje Adwentowe w Sieci połączył z Rekolekcjami Parafialnymi i poprowadził je z Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej we Florencji Iłżańskiej .

        Przeżywając bardzo osobiście te Rekolekcje, wsłuchując się w każdą naukę oraz widząc te niezwykle znaki, wśród których najjaśniejszym jest pobłogosławiony i dzisiaj zaświecony krzyż , widzę jasno, że Pan Bóg chciał, aby w tym świętym czasie Adwentu skierować oczy nie tylko parafian we Florencji, ale również wiernych z Ojczyzny i Europy na to święte miejsce, które wybrała sobie Niepokalana Dziewica , Najświętsza Maryja Panna.

        Dlatego Bogu w Trójcy Jedynemu i Matce Najświętszej oraz naszym świętym Patronom, pragnę nade wszystko złożyć mój pokorny hołd i uwielbienie za te niezwykłe dni duchowych poruszeń. Za to, że mogliśmy wspólnie przeżywać chwilę poświęcenia krzyża, że ten krzyż naszego zbawienia od dzisiaj będzie najgłośniej wołał: „przyjdź do mnie . Stań wraz z Maryją przy cierpiącym Chrystusie , który swoje życie oddał za zbawienie również Twoje”.

                                                            Ojcze Jarku

      Duchem i sercem jestem cały czas z Wami i pragnę w tej innej, niż przywykłem formie, podziękować Bogu za Twoją posługę . Za piękne nauki rekolekcyjne , za entuzjazm i wielkie serce. Ufam i wierzę ,że dzięki temu wielkiemu dziełu , do którego jakże aktywnie przyłożyłeś swoje serce , wielu ludzi na powrót znajdzie się pod Chrystusowym krzyżem wraz z Maryją .

     Dziękując, błogosławię Ci aby dobry Bóg darował Ci tyle łask i sił, tych duchowych i fizycznych, abyś jak najdłużej mógł świadczyć o swej wielkiej miłości do Niego, do Niepokalanej Dziewicy oraz swoim oddaniu wobec Patronów – świętego Charbela , świętego Jana Pawła II , świętego Ojca Pio.

Za synowskie oddanie, za dobro , za wielką pracę misyjną i zaangażowanie w budowaniu Chrystusowego Kościoła niech swego błogosławieństwa udzieli sam Bóg.

 

 

W dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08 grudnia 2020 A. D.

 

 

 

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup Kościoła

 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.