Rekolekcje Adwentowe w Sieci – 06- 08 grudnia

WSZYSTKIE KOLEJNE NAUKI REKOLEKCYJNE ( KLIKNIJ )

 

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Przewielebny Ojcze Kustoszu i Proboszczu Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i świętego Charbela  – Drogi Padre Jarku

 

 

       Kiedy zapraszałem Ciebie, Przewielebny Ojcze byś wygłosił Rekolekcje Adwentowe w Sieci , zakładaliśmy, że będziesz je głosił z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu, tak jak to jest w wieloletnim zwyczaju i już w tradycji w naszej Wspólnocie , przy którym pozostajemy. Ten rok jest jednak szczególnym czasem. Czasem pandemii koronawirusa, pandemii wirusa ludzkiej znieczulicy i to te względy sprawiły tak po ludzku, bym podjął decyzję i wyraził zgodę abyś Rekolekcje Adwentowe w Sieci połączył z Rekolekcjami Parafialnymi i poprowadził je z Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej we Florencji Iłżańskiej .

        Przeżywając bardzo osobiście te Rekolekcje, wsłuchując się w każdą naukę oraz widząc te niezwykle znaki, wśród których najjaśniejszym jest pobłogosławiony i dzisiaj zaświecony krzyż , widzę jasno, że Pan Bóg chciał, aby w tym świętym czasie Adwentu skierować oczy nie tylko parafian we Florencji, ale również wiernych z Ojczyzny i Europy na to święte miejsce, które wybrała sobie Niepokalana Dziewica , Najświętsza Maryja Panna.

        Dlatego Bogu w Trójcy Jedynemu i Matce Najświętszej oraz naszym świętym Patronom, pragnę nade wszystko złożyć mój pokorny hołd i uwielbienie za te niezwykłe dni duchowych poruszeń. Za to, że mogliśmy wspólnie przeżywać chwilę poświęcenia krzyża, że ten krzyż naszego zbawienia od dzisiaj będzie najgłośniej wołał: „przyjdź do mnie . Stań wraz z Maryją przy cierpiącym Chrystusie , który swoje życie oddał za zbawienie również Twoje”.

                                                            Ojcze Jarku

      Duchem i sercem jestem cały czas z Wami i pragnę w tej innej, niż przywykłem formie, podziękować Bogu za Twoją posługę . Za piękne nauki rekolekcyjne , za entuzjazm i wielkie serce. Ufam i wierzę ,że dzięki temu wielkiemu dziełu , do którego jakże aktywnie przyłożyłeś swoje serce , wielu ludzi na powrót znajdzie się pod Chrystusowym krzyżem wraz z Maryją .

     Dziękując, błogosławię Ci aby dobry Bóg darował Ci tyle łask i sił, tych duchowych i fizycznych, abyś jak najdłużej mógł świadczyć o swej wielkiej miłości do Niego, do Niepokalanej Dziewicy oraz swoim oddaniu wobec Patronów – świętego Charbela , świętego Jana Pawła II , świętego Ojca Pio.

Za synowskie oddanie, za dobro , za wielką pracę misyjną i zaangażowanie w budowaniu Chrystusowego Kościoła niech swego błogosławieństwa udzieli sam Bóg.

 

 

W dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

08 grudnia 2020 A. D.

 

 

 

Biskup Adam Rosiek

Pierwszy Biskup Kościoła

 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.