Dziękczynienie za wielkie dzieła Boże

Minione dwa dni – sobota i niedziela – były w parafii Matki Bożej Wniebowziętej Dobrego Początku i św. Charbela we Florencji koło Iłży, jak wielkie rekolekcje. Wzruszające przeżycia rozpoczęła chwila powitania relikwii i figury św. Charbela.

Padre Jarek – kustosz i proboszcz parafii sanktuarium,  pytał i gości z Italii, i Polaków, co najbardziej dotknęło ich serc w ciągu tych dni. Odpowiedź była jedna: było tak wiele przeżyć, że trudno je wyszczególnić i znaleźć to najważniejsze.

W sobotę rano goście z Italii postanowili włączyć się w pomoc w przystrojeniu drogi prowadzącej do sanktuarium oraz samego ołtarza . Ogromne oczekiwanie i nadzieja ,że Pan Bóg da dobrą pogodę ( cały tydzień był bardzo deszczowy w tym rejonie) . W sobotę zaświeciło słońce, które towarzyszyły podróży świętego Charbela oraz nieco pózniej dojeżdżającego księdza biskupa.

Te dwa dni można podsumować w jednym stwierdzeniu :  to wielka modlitwa przepełniona miłością do Pana Jezusa i Matki Najświętszej.

Przybycie  Pierwszego Biskupa Katolickiego Kościoła Narodowego ks. bp. Adama Rośka nadała uroczystościom we Florencji szczególny charakter. Wspólna modlitwa, która trwała niemal  trwała 7 godzin w sobotę oraz tyle samo w niedzielę . W  niedzielę po Mszy św. nastąpił szczególny moment – ks. Biskup odmówił akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, zawierzając parafię oraz sanktuarium, rodziny i wszystkich w Jej opiekę . Matce Bożej. Dzięki ogromnej współpracy TV Charbel z Telewizją Katolicką KKN udało się pokazać Wam te uroczystości najlepiej jak to było możliwe . W tym miejscu są bardzo trudne warunki do transmisji na żywo.  Zauważyliśmy jednak , że uroczystości przyciągnęli bardzo wielu widzów ale i wiernych. łączyliście się z nami z 72  krajów na świecie.
Najbliższy i dalszy czas, to czas wielkiego dziękczynienia za to wszystko co dzięki łasce Bożej i wielkiej Waszej pomocy udalo się zrobić,  czego udało się dokonać we Florencji i za to miejsce – mały wieczernik Pana Jezusa, gdzie św. Charbel już zawsze będzie czekać na pielgrzymów, aby razem z nimi uwielbiać Jezusa i przepraszać za wszelkie profanacje i odstępstwa od wiary.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.