Koronawirus w domu świętej Marty w którym mieszka Ojciec Święty Franciszek

Dom świętej Marty, który od początku pontyfikatu stanowi jednocześnie rezydencję Ojca Świetego Franciszka, zostal objęty specjalnym nadzorem sanitarnym . To wszystko za sprawą  mężczyzny ,mieszkającego w tej samej watykańskiej rezydencji   co papież Franciszek. Mężczyzna ten jest zarażony koronawirusem ,  uzyskał pozytywny wynik testu . Obecnie przebywa w izolacji . Zakażony mężczyzna, którego danych osobowych nie ujawniono, przechodzi COVID-19 bezobjawowo. Opuścił on papieską rezydencję i udał się na izolację razem z osobami, które miały z nim bezpośredni kontakt . Cały czas monitorowany jest stan zdrowia wszystkich mieszkańców tej watykańskiej rezydencji.

Dom św. Marty to pięciopiętrowy budynek położony w pobliżu Bazyliki św. Piotra. Decyzją papieża Franciszka stanowi on obecnie główne miejsce zamieszkania głowy Kościoła katolickiego.

W budynku znajduje się około 130 pokoi, w tym duży apartament papieski (oficjalnie zwany patriarszym), do którego po konklawe wprowadza się nowo wybrany papież. Konstytucja apostolska Universi Dominici Gregis opisuje dokładnie funkcję domu jako miejsca zamieszkania kardynałów podczas konklawe. Poza tym okresem budynek służy jako swego rodzaju hotel dla gości odwiedzających Watykan w ramach swoich obowiązków kościelnych czy państwowych. W takim charakterze mogą się w nim zatrzymywać zarówno duchowni, jak i świeccy. Nie jest jednak udostępniany jako typowa kwatera turystyczna. Bieżący zarząd nad Domem sprawuje żeński zakon szarytek.

Papież Franciszek uczynił z Domu św. Marty miejsce swojego stałego zamieszkania i postanowił nie przenosić się do czekającej na niego znacznie większej siedziby w Pałacu Apostolskim.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.