Skandaliczny pomysł w Szczecinie – pomnik szatana

Na początku lipca do szczecińskiego magistratu wpłynął wniosek dotyczący budowy pomnika szatana. Według autorów projektu, monument miałby stanąć na planie pentagramu i cyfr 666. Mało tego: figura, jak czytamy we wniosku, rogatego bóstwa Baphometa miałaby stanąć obok alei Jana Pawła II.

Według pomysłodawców „będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna. Dzieci będą mogły usiąść na kolanach szatana i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Dla turystów zza granicy nieznających polskiej postępowej, pełnej tolerancji i nowoczesnej kultury, będzie to okazja na zapoznanie się z naszą wspaniałą kulturą”. Dodano, że realizacja projektu będzie dowodem na to, że szczecinianie są dumni ze swojego miasta oraz myślą nieszablonowo, czasami z przymrużeniem oka.

Pomysł został zgłoszony do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jednak miejski ratusz nie chce poddać go pod głosowanie ponoć z „powodów formalnych”.

Autorzy projektu jednak zapowiadają, że będą się odwoływać – i że prędko się nie poddadzą.

W rozmowie z lokalnym serwisem wSzczecinie.pl mówią też, że czują się dyskryminowani. A projekt wcale nie był żartem – ba, miał być bardzo solidnie przygotowany – i że od strony formalnej wszystko było w jak najlepszym porządku. „Ciągle zbieraliśmy materiały, zdjęcia wnętrz kościołów, z Polski i Europy, z Watykanu pokazujące wizerunki Szatana” – mówią autorzy.

Koszt pomnika miał wynieść łącznie ok. 4 333 670 zł brutto.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.