Peregrynacja figury świętego Charbela w Europie i w Polsce

W dniu dzisiejszym ( 03 września 2020) w godzinach popołudniowych nastąpi uroczyste pożegnanie figury świetego Charbela , która znajdowała się przez ostatnie lata w Gragniano w Italii. Każdego 22 dnia miesiąca zbierały się wokoło niej grupy wiernych i czcicieli świetego Charbela,  by wypraszać za jego pośrednictwem potrzebne łaski. W ostatnich tygodniach zabrakło miejsca w świątyni dla świętego , zatem wrócił do swoistej pustelni. Nie chcemy by postać naszego świętego Patrona znajdowała się z dala od wiernych, dlatego postanowienie o uroczystej peregrynacji. 

Padre Jarek  działając pod jurysdykcją i w porozumieniu z ks.bpem Adamem Rośkiem, Pierwszym Biskupem Kościoła,  rozpocznie dzisiaj długą peregrynację figury świętego Charbela i jego relikwii. 

Peregrynacja obejmie wiele miejsc w Europie oraz naszej Ojczyźnie  , o czym będziemy informowali na bieżąco .

Celem peregrynacji jest przewiezienie figury świętego do Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej i świętego Charbela we Florencji.

W Polskiej części tegorocznych uroczystości przewidziano uroczyste powitanie figury świetego Charbela w kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu , w której pozostanie przez kilka kolejnych tygodni. W tym czasie będą odbywały się uroczystości i nawiedzenia, czuwania modlitewne, rekolekcje dla duchowieństwa i wiernych w łączności i obecności tego niezwykłego świetego. 

Następnie figura uda się w dalszą drogę nawiedzając parafie i miejsca kultu w Polsce. szczegółowy plan peregrynacji będziemy podawali na bieżąco. 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.