Zbliża się czwarta rocznica zakończenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

 
 
 

 31 lipca minie czwarta rocznica niezwykłego wydarzenia duchowego, które również udziałem naszej Wspólnoty Kościoła . Właśnie tego dnia w 2016 roku Pierwszy Biskup Kościoła – ks. bp Adam Rosiek pojechał na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa  na zaproszenie  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

“To były niezapomniane przeżycia. Możliwość ewangelizacji w tak wielkiej rzeszy młodych ludzi Kościoła , rozmów z młodzieżą.  Patrząc z bliska widzi się inaczej. Wielkie uznanie dla organizatorów Światowych Dni Młodzieży, dla kardynała Stanisława, dla Episkopatu Polski, dla władz Krakowa ale chyba nie mniejsze  dla rządu Rzeczypospolitej Polskiej za tak znakomite zabezpieczenie . Czuliśmy się bezpieczni, otoczeni życzliwą opieką służb. Nie wyczuwało się atmosfery zagrożenia , mimo że wczoraj było ponad 1,5 miliona wiernych. To było rzeczywiste Zesłanie Ducha Świętego, o czym wspominałem w minionym już tygodniu, modląc się za Ojca Świętego Franciszka, biskupów i pielgrzymów. Podziwiam  ogromny wysiłek i nieprzebrane pokłady entuzjazmu pielgrzymów, którzy czasami przebyli 12 czy więcej tysięcy kilometrów by spotkać Piotra naszych czasów. Ojciec Święty wypełnił misję apostolską na bardzo dobry. Powinniśmy modląc się wspierać Piotra naszych czasów. Kościół, wbrew obiegowej opinii niektórych środowisk medialnych, nie tylko nie ginie ale dzięki Duchowi Świętemu na nowo wzrasta i odnawia się w rzeszy kolejnych młodych pokoleń w świecie. Przeżyliśmy bardzo piękną i głęboką Eucharystię, modląc się za Kościół Powszechny i polecając Bogu naszą Wspólnotę Katolickiego Kościoła Narodowego w świecie   – wspomina ksiądz biskup Adam Rosiek. ” .

Ksiądz biskup przy tej okazji spotkał się z biskupami z Episkopatu Polski ale również kardynałami i biskupami z Watykanu i świata.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter