Pracownicy Wieluńskiego Urzędu Gminy dotknięci koronawirusem

16 pracowników Urzędu Miasta Wielunia, na południowym zachodzie woj. łódzkiego, zostało poddanych kwarantannie, a u 9 z nich wykryto SARS-CoV-2. Trwają badania urzędników .

Z powodu potwierdzonych 9 przypadków koronawirusa i 7 podejrzeń infekcji patogenem SARS-CoV-2 trwają badania pracowników Urzędu Miasta Wielunia. 16 chorych i przebywających na kwarantannie urzędników czuje się dobrze – poinformował w poniedziałek PAP burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Niektóre wydziały obsługujące petentów nie pracują. “Mamy problem w urzędzie stanu cywilnego, w wydziale spraw obywatelskich, ponieważ wszyscy urzędnicy stamtąd, w sumie 8 osób, zostali skierowani na kwarantannę i badania wymazowe w kierunku koronawirusa. W wydziale gospodarki komunalnej u dwóch osób stwierdzono SARS-CoV-2. 9 osób z działu podatkowego też zostało poddanych kwarantannie” – powiedział PAP burmistrz Wielunia.

“Na razie z powodu zakażenia koronawirusem lub podejrzenia SARS-CoV-2 nie pracuje 16 z blisko 60 urzędników, ale ciągle trwają badania. Już wiem, że jutro kilka osób wraca do pracy” – mówił Paweł Okrasa.

W środę i czwartek wieluńskich urzędników czeka kolejna tura pobierania próbek do badań na koronawirusa.

MODLIMY SIĘ ZA WAS.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.