Nie jesteśmy przeciwnikami, nie powinniśmy być wobec siebie wrogami, ale dziećmi jednego Boga

W centrum uwagi życia Kościoła

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże

Wstałem rano jakiś niespokojny, nie mogłem spać tysiące niepokojących myśli zaprzątało mi większą część nocy. Od  dłuższego czasu media informują nas o narastających w Europie atakach islamskich fundamentalistów. Dzisiaj podczas audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek [czytaj więcej...]

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.(J 14,2)

Słowo Twoje Panie spływa na nas dzisiaj jak kojący balsam. Ukazujesz nam swoją niczym nieograniczoną miłość i miłosierdzie. Stajemy wobec tajemnicy nowego tygodnia. Przepełnieni zarówno radością jak i niepokojem. Patrząc na głębię pęknięć, przebiegającą przez nasze dusze, dusze naszego narodu lękamy się , co przyniesie nam jutro. Wskazujesz , że mimo ludzkich podziałów , mimo niechęci i barier, które człowiek zgotował człowiekowi, Ty wszystkich nas kochasz i dla wszystkich przygotowałeś miejsce w swoim Boskim sercu i w Domu swego Ojca w niebie. Wstańmy i idźmy. Pozostawiając za sobą podziały religijne, polityczne i społeczne. Wstańmy i idźmy, jak jedna rodzina, w której często się różnimy i też spieramy, ale koniec końców stajemy ramię przy ramieniu by wspólnie budować nasz dom. Naszym domem wspólnych marzeń jest Królestwo Niebieskie, ale aby je osiągnąć uczmy się budować je na jedności serc i dusz tu i teraz , budując pokój i wzajemny szacunek w sercach nas wszystkich , żyjących pod jednym dachem , jednym godłem , jedną flagą naszej ukochanej Ojczyzny. Niech nowy tydzień przyniesie nowe spojrzenie na siebie wzajemnie. Nie jesteśmy przeciwnikami, nie powinniśmy być wobec siebie wrogami, ale dziećmi jednego Boga i dziećmi naszej wspólnej Ojczyzny – Polski.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.