Rybnik coraz bliżej inauguracji pracy duszpasterskiej

Nasza parafia erygowana we wrześniu 2019 ma już swoje plany ewangelizacyjne, ma cel jakim jest głoszenie życia w Jezusie Chrystusie.

Chociaż kalendarzowo historia jej krótka to jednak poprzez doświadczenie jej liderów jest zakorzenienia głęboko misyjnie w pomocy humanitarnej i medycznej. Tak. To nadal nasze dzieło… Pozostające w sercach ludzi…

Tak było… Dużo dobra się działo za sprawą wielu otwartych serc. Wdzięczność zawsze pozostanie.

To część historii mentalnej naszej parafii: na tym podłożu nasza parafia będzie też budować swoją tożsamość.

Ameryka Południowa, Paragwaj, kultura ludów indiańskich, krzywda wyrządzona w imię “ewangelizacji” i konkwista… Redukcje paragwajskie, jeziuckie, slumsy… To stało się częścią nas. W parafii Świętego Michała Archanioła KKN w Rybniku to część naszego doświadczenia. Dlatego też zajmie to ważne miejsce w naszym duszpasterstwie.

Za dwa tygodnie …. 04 lipca – sobota godzina 15.00 Uroczysta Msza Święta z poświęceniem kaplicy parafialnej

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.