„Panie przemnóż nam wiary!” – V Niedziela Wielkiego Postu

????????????????????????????????????

Człowiek – który odnalazł sens życia, który odnalazł wiarę w Jezusa, który dla nas umarł i zmartwychwstał, byśmy mieli życie wieczne – potrafi pogodzić się z najdotkliwszą stratą, potrafi przeżyć największy ból i cierpienie, potrafi we wszystkim dostrzec sens. Człowiek pełen wiary wie, że za bramą śmierci jest prawdziwe życie. Człowiek wiary bardzo dobrze wie, że jest w rękach kochającego Boga i dlatego wszystko co się w jego życiu wydarza prędzej czy później wyda pozytywny owoc. Wie również, że nigdy nie jest pozostawiony samemu sobie, że Bóg jest przy nim , tak jak był przy Łazarzu, Marii i Marcie.

Ale, kochani, taka wiara sama nie przyjdzie. O taką wiarę trzeba prosić z pokorą i najczęściej na kolanach! Trzeba nam o taką wiarę wołać, jak to czynili Apostołowie: „Panie przemnóż nam wiary!”

Za chwilę przyjdzie do naszych serc sam Jezus w Komunii świętej duchowej.  Stanie  się nam tak bardzo bliski. Prośmy Go dzisiaj ze szczególną mocą o taką wiarę, jaką mieli ci, co uwierzyli w domu Mari, Marty i Łazarza.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.