Komunikat dotyczący Mszy świętych w kaplicach w Polsce w czasie pandemii koronawirusa

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa, również na terytorium naszej Ojczyzny , zachęcam Was Siostry i Bracia, by w okresie najbliższych dwóch tygodni, ograniczyć do absolutnie niezbędnego minimum, swoją aktywność związaną z odwiedzaniem miejsc publicznych, galerii handlowych , sklepów ale również kaplic i świątyń .

W tym czasie, kiedy nasze dzieci i młodzież zostały ze względów bezpieczeństwa pozostawione w domach, starajmy się im towarzyszyć , dopilnować by nie wykorzystały tego czasu do niewłaściwego celu. To nie są wakacje ani czas dodatkowych ferii. To czas nadzwyczajnej próby, którą wspólnie razem musimy umieć przeżyć.

 Dlatego zachęcam Was Siostry i Bracia byście każdego wieczoru przez najbliższe dwa tygodnie,  zbierali się w gronie rodzinnym , modląc się wspólnie. Niech odżyje wspólny pacierz rodzinny, modlitwa tak bardzo zapomniana w polskich rodzinach.

 Prosząc Boga o łaskę zachowania Was od nieszczęść pandemii, ale i grożących innych niebezpieczeństw, które mogą nas dotknąć jako efekt tej zarazy, zapraszamy do `wspólnej modlitwy. Mszę świętą będziemy, tak jak to czynimy od lat, transmitowali na żywo, codziennie z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu. Msza święta przez ten cały okres będzie połączona z modlitwą Różańcową w intencji oddalenia od nas pandemii.

W tygodniu Msza święta jest transmitowana na żywo

o godzinie 20.00 – od poniedziałku do piątku ,

w sobotę o godzinie 9.00

a w niedziele o godzinie 10.00, 16.00.

Zapraszamy do modlitwy pokutnej podczas nabożeństwa

Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 19.30

oraz

Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 17.00

 Osoby starsze, jak również młode,  niechaj w niedziele pozostaną w domach. Niech uczestniczą we Mszy świętej, której transmisje na żywo znajdziecie na kanale Telewizji Katolickiej KKN czy innych kanałach katolickich.

Dla własnego dobra, jak również dobra swoich najbliższych, kierowani dobrze pojętą miłością do Boga i bliźnich, pozostańmy w domu, ale w pełni zjednoczeni na modlitwie poprzez uczestnictwo w proponowanych Mszach Świętych i nabożeństwach. Otwierajmy serca przed Bogiem, w Nim odnajdziemy zawsze nasze ocalenie z tych i innych grożących nam niebezpieczeństw. Niech ta forma przeżywania najbliższych dwóch tygodni, wpisze się w nasze pokutne, wielkopostne przeżycia. Modląc się podczas transmisji Mszy Świętej,  ochoczo przyjmujmy do serca Pana Jezusa w Komunii Świętej Duchowej.

Nie narażajmy siebie, nie narażajmy swoich bliskich poprzez nieroztropne działania i próbę udawadniania swej odwagi.

Nasz Pan pragnie byśmy tę odwagę udowadniali w inny sposób  w codziennym świadectwie życia. Poprzez miłość bliźniego,  pozbywanie się z życia niechęci i nienawiści, która jest wśród nas wszechobecna.

Niech nas wszystkich strzeże Matka nasza – Niepokalana, Królowa Różańca Świętego i Matka Bolesna, której polecamy nasze troski i obawy. Którą każdego dnia błagamy, by była naszą Orędowniczą, przed tronem swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Na te chwile trudnych przeżyć, niech nas wspomaga i błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny + Ojciec i +Syn i +Duch Święty.

Biskup Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.