Służba i poświęcenie na froncie walki z zarazą

Ratownicy Medyczni, Pielęgniarki!

Jesteśmy na pierwszej lini frontu walki z koronawirusem i styku z osobami potencjalnie zakażonymi. Musimy wykonywać swoją pracę bez względu na cokolwiek. Bo taka nasza misja. A w tym czasie, dyżury mnożą się i wiele czasu spędzamy w pracy, w nieustanym zagrożeniu zakażeniem.

W systemowych karetkach pogotowia nie zawsze wiemy do kogo jedziemy i kogo wieziemy, nie wszyscy pacjenci dokładnie podają dane w wywiadzie. Na SORach i izbach przyjęć sprawa wygląda identycznie.

Mamy swoje rodziny, które kochamy, domy, do których chcemy wracać cali i zdrowi. Mamy świadomość ryzyka, jakie niesie nasz zawód i misja.

Nie zapominajcie o tym i o nas! Kiedy widziecie karetkę pogotowia, kiedy czekacie na przyjazd karetki miejcie wyrozumiałość.

Wspierajcie nas w tym czasie! Jeśli ktoś jest wierzącym to proszę: módl się w ciszy swojego domu i za nas. Także o siły dla naszych rodzin.

Bo kiedy wszyscy inni muszą i powinni pozostać w domach, my musimy pozostać na froncie i nie wiemy, kiedy przyjdzie (oby nie!) ten moment, że któregoś z nas dopadnie!

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.