Prośba o szczerą i pokorną modlitwę w obliczu koronawirusa- Komunikat Biskupa

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus 

Drodzy Bracia

Sytuacja w jakiej przychodzi nam żyć,  nie napawa nas spokojem i optymizmem. Zagrożenie koronawirusem staje się coraz większe. Nie stanowimy zielonej wyspy na mapie Europy i świata .

Wiem , że walka z tą współczesną formą zarazy nie jest i nie będzie łatwa. Obserwując jednak fakty ze świata nie trudno dostrzec, że nie chodzi tylko o walkę z chorobą, ale za tym kryje się również walka o dusze ze złym duchem.

Nie wolno nam się lękać i uginać , dlatego proszę Was byście , idąc śladem tego co czynię w kaplicy biskupiej od kilku dni, rozpoczynali każdą Mszę święta od pokornego i pobożnego śpiewu Suplikacji  w duchu pokutnym aż do odwołania. Prośmy Boga by mial nas wszystkich w swej opiece, byśmy nie tylko mogli przejść bezpiecznie przez zagrożenie chorobą, ale również zwycięsko w walce ze złym, który knuje by i u nas w Polsce zakazać modlitwy w świątyniach a zarazem i naszych kaplicach. Nawet w czasach największych plag i epidemii, Kościół i głęboka modlitwa stanowiły ostoję i źródło nadziei w Bogu.

Przypomnijcie wiernym cud z VI wieku, kiedy podczas ogromnej epidemii która dziesiątkowała Rzym, papież Grzegorz Wielki,  idąc na boso z Najświętszym Sakramentem w procesji pokutnej do bazyliki  Matki Bożej Większej, nawoływał do nawrócenia i szczerej i pokornej pokuty. Podczas procesji nad mauzoleum Hadriana(dzisiejszym zamkiem Anioła) , Grzegorz zobaczył Michała Archanioła chowającego zakrwawiony miecz. Ojciec Święty uznał, że to jest znak o końcu zarazy i ogłosił to wiernym. Podczas samej procesji choroba pochłonęła blisko 800 osób ale były to jednak już ostatnie ofiary zarazy a Pan Bóg wysłuchał głosu i szczerej modlitwy proszących. 

Wiemy i wierzymy , że to właśnie  Bóg jest tym, który wszystko może, może również zakończyć tę próbę, przed którą staje już niemal cały świat.

Zachęcam Was byście więc w naszych  kaplicach, modlili się leżąc krzyżem przed Panem , wypraszając zlitowanie dla świata, dla naszej Ojczyzny , dla naszych Rodzin i dla nas samych.

Proszę Was by  w najbliższym czasie , dogodnym Wam i Wiernym zebrać się w kaplicach na nabożeństwach pokutnych  z adoracją Najświętszego Sakramentu, których celem niech będzie przebłaganie Boga, aby odwrócił od nas widmo współczenej zarazy.

Bądźcie ostoją spokoju i odwagi,  ale i pokory i miłości  Boga dla tych , do których posyła nas Pan każdego dnia. Módlcie się z Nimi i pomagajcie tak, jak to tylko możliwe by podnosić na duchu wszystkich zalęknionych.

Zachęcajmy wiernych, przyjaciół i znajomych by przyzywali opieki świetego Michała Archanioła  by wspomagał nas w walce ze złym duchem. 

Otaczam Was wszystkich swoją modlitwą każdego dnia, ale szczególnie Was Drodzy Bracia , którzy nie bacząc na niebezpieczeństwa, stoicie przy chorych i cierpiących , będąc w szpitalach i przy  wypadkach, przez co  jesteście najbardziej narażeni na kontakt z chorobą  poprzez fakt  wypełniania swojego posłannictwa i misji. 

Niech cały świat strzeże i broni Michal Archanioł przed wszelkimi atakami złego ducha, niech wyprasza łaskę bezpiecznego życia nasza Matka Najświętsza i nasi święci Patroni. 

Niech Was Bóg błogosławi .

Biskup Adam Rosiek

08.03.2020

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.