Koronawirus dotarł do Watykanu

Przybywa zakażonych koronawirusem w Europie. W Watykanie potwierdzono pierwszą infekcję. W Niemczech od wczoraj liczba zakażonych wzrosła o 134 do łącznie 534 przypadków. Największe ognisko epidemii na Starym Kontynencie znajduje się we Włoszech, gdzie liczba ofiar śmiertelnych wirusa sięgnęła 148 osób. Na całym świecie odnotowano już ponad 98 tysięcy zakażonych. W Brukseli trwa specjalne posiedzenie ministrów zdrowia państw Unii Europejskiej. Jak świat walczy z koronawirusem

Rzecznik Watykanu, Matteo Bruni przekazał, że pacjent uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w czwartek.Poinformował, że usługi ambulatoryjne w watykańskich klinikach zostały tymczasowo zawieszone w celu ich dezynfekcji. Dodał, że działania miejscowych służb ratowniczych będą kontynuowane, oraz że Watykan poinformował o zakażeniu włoskie władze ochrony zdrowia.Jak podaje włoski dziennik “Corriere della Serra”, podjęto działania mające na celu ochronę papieża Franciszka i jego poprzednika Benedykta XVI, ograniczając ich kontakty zewnętrzne do minimum.

Władze Stolicy Apostolskiej poinformowały, że Franciszek, który zmagał się w ostatnim czasie z przeziębieniem, wraca do zdrowia.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.