Taize Wrocław 2019

 
 
 

Tysiące młodych ludzi z różnych krajów Europy i świata przyjeżdża do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez chrześcijańską, ekumeniczną wspólnotę z  Taizé we Francji. Pierwsi pielgrzymi są już we Wrocławiu. Reszta dojedzie jutro – w sobotę. Gości poznamy po plecakach z napisem „Taizé Wrocław”. Będą spotykać się na modlitwach w stu parafiach z Wrocławia i okolic, a także w Hali Ludowej.

Od kilku dni na placu Wolności i przed Halą Ludową stoją już wielkie namioty. To miejsca, w których pielgrzymom ze świata wydawane będą posiłki. Przygotowano dla nich 45 tysięcy porcji gorącego jedzenia oraz 5,5 tony chleba.

Wspólnota z Taizé co roku organizuje takie spotkania zawsze pod koniec grudnia. We Wrocławiu odbędą się one już trzeci raz. Pierwsze odbyło się równo 30 lat temu, w 1989 roku. Wtedy do miasta zjechało 45 tysięcy gości . Wtedy ludzie wyrywali sobie zagranicznych gości na korytarzach domów, dzisiaj były ogromne problemy aby zorganizować gościnę i miejsce noclegowe dla tych którzy przybywają do Wrocławia. Dlatego organizatorzy posiłkowali się chętnymi gospodarzami z pobliskich miejscowości . To ważne wydarzenie dla życia Kościoła Chrystusowego . W takich wydarzeniach poznajemy,że mimo tego iż na codzień jesteśmy u siebie  w swoich kaplicach i świątyniach , to własnie w takich chwilach wzajemnie się poznajemy, odkrywamy głębię swoich wspólnot i uczymy się wzajemnego szacunku .

Bp Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.