Dyspensa od potraw mięsnych w piątek 27 grudnia 2019

 
 
 

Oktawa Narodzenia Pańskiego ma w kalendarzu liturgicznym rangę święta (nie zaś uroczystości jak wielkanocna) i dlatego nie znosi piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W Polsce w piątek 27 grudnia 2019 r. obowiązuje piątkowy post czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Decyzję o udzieleniu dyspensy na ten dzień podjął ksiądz Biskup Adam Rosiek dla wszystkich Parafii i calej Misji Kościoła w Polsce oraz dla tych, którzy każdego dnia uczestniczą w Mszy świętej transmitowanej z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu . Dyspensa dotyczy również członków ich rodzin.

Poniżej publikujemy treść dekretu biskupa .


KKN/KB/11424122019/12/2019

D y s p e n s a

Ze względu na to, iż najbliższy piątek tj. 27 grudnia 2019 roku – święto Jana Apostoła i Ewangelisty oraz dzień w Oktawie po Bożym Narodzeniu – wiele osób ma wolny dzień od pracy co stwarza okazję do spotkań w gronie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych, dlatego w tym dniu

udzielam wszystkim wiernym i sympatykom

Katolickiego Kościoła Narodowego

oraz wszystkim, którzy każdego dnia uczestniczą w Mszy świętej transmitowanej z kaplicy biskupiej Najświętszego Sakramentu oraz ich rodzinom i bliskim,

dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

 (por. kan 1251, 87 KPK). Ufam, że to przyczyni się do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa.

 

                                                                                              

 

  Biskup Adam Rosiek

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Leave a reply

Your email address will not be published.