Kolejna brutalna profanacja Najświętszego Sakramentu i świątyni we Francji

Kościół w 6-tys. miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes.

– Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione – poinformował w poniedziałek biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb. – Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików – podkreśla bp Colomb. „Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież” – informują lokalni przedstawiciele Kościoła katolickiego.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła – powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze we wtorek złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.