Święto Polskiego Ratownictwa Medycznego

Najmilsi, Siostry i Bracia w Chrystusie.

 

To już trzynasty raz, przeżywamy w naszej Ojczyźnie święto  Ratownictwa Medycznego. Pierwszy raz mam tę wielką łaskę pozdrowić Was,   w tym szczególnym dla Was wszystkich  dniu.

Tworzycie grupę aniołów, niosących pomoc  wszystkim , którzy jej natychmiast potrzebują . Nie bacząc na niebezpieczeństwa, nie bacząc na zagrożenia i trudy oraz wszelkie przeszkody, tak często z narażeniem własnego życia przybywacie aby udzielić pomocy  najbardziej jej potrzebującym .

W dniu Waszego święta , jako pokorny sługa naszego Pana Jezusa Chrystusa , następca Apostołów,  pragnę duchowo ucałować Wasze spracowane ręce, poprzez które sam Bóg dotyka i uzdrawia tych, do których  codziennie spieszycie z pomocą .

Modlimy się dzisiaj w całej Ojczyźnie by Wasz trud , poświęcenie i jakże ważna misja były dostrzegane i właściwie doceniane.

Niech dobry Bóg wspiera Was i Wasze rodziny w codziennym życiu. Niech nie braknie Wam nigdy entuzjazmu i tej anielskiej empatii, dzięki której  potrzebujący Waszej pomocy , tak często przeżywający dramat  i zagubienie, cierpienie i ból,   widząc Was czują się bezpieczniej. Widząc Wasze uśmiechnięte oczy czują ,że od tej chwili nie są już sami, że Bóg przysłał  pomoc we właściwym czasie .

Na dalsze dni wielkiego trudu udzielam Wam błogosławieństwa i  zapewniam o pamięci modlitewnej.

 

W dniu święta  Ratownictwa Medycznego

13 października 2019 A.D.

 

Biskup Adam Rosiek

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.