• Słowo Pana na nadchodzący tydzień: „Pan jest moją mocą i źródłem męstwa! Jemu zawdzięczam moje ocalenie. On Bogiem moim, uwielbiać Go będę, On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.”(Wj 15,2)

Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa

 
 
 

“I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa”.(Flp 3,8)

Oto słowo Pana, wypowiedziane dzisiaj do nas ustami świętego Apostoła Narodów  wraz z nowym tygodniem . Paweł  zaufał Panu, zaufał bezgranicznie . Ten , który z najwyższą gorliwością dążył do wyniszczenia nauki Chrystusa i Jego uczniów, po  mistycznym spotkaniu Jezusa pod bramami Damaszku przepełnił się Bożą pokorą . Pozwolił by Jezus odmienił jego życie.  Stracił to co, po ludzku sądząc, mógł zyskać, by na wieczność zaskarbić sobie  to co najcenniejsze – miłość i przyjaźń z Jezusem Chrystusem.Uczmy się od Pawła – mówi nam dzisiaj Pan. Uczmy się zostawiać za sobą to co nieistotne i podążać za Chrystusem . Również nam, którzy jesteśmy uwikłani w grzechu , dana jest łaska kroczenia drogą Bożą . Niech ten nowy tydzień będzie okazją byśmy to sobie uświadamiali, byśmy  kontynuowali wspaniałą przygodę podążania drogą ku Królestwu Chrystusa . W życiu liczy się wszystko o tyle,  o ile na pierwszym miejscu zawsze będzie Bóg i spełnianie Jego woli. Radosnego tygodnia.

Leave a reply

Your email address will not be published.