Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem – motto rozpoczynającego się tygodnia

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. (Mt 11,29-30)

Nowy tydzień rozpoczynamy z jakże pięknym zaproszeniem ze strony naszego Pana. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode mnie cichości i pokory serca. To jedyna droga do znalezienia ukojenia dla nas, dla naszych dusz, dla naszej codzienności tak bardzo mocno przeciążonej różnymi sprawunkami i zobowiązaniami.

Jezus zaprasza nas byśmy ten tydzień przeżywali w cichości i wielkiej pokorze. Jednocześnie wychodzi na przeciw naszym lękom i wątpliwościom mówiąc, nie lękajcie się bo ja jestem z Wami  . Nie lękajcie się podejmować trudu brania brzemienia swego życia w imię Boże. Nie lękajcie się , ja osłodzę Wam wasze życie i będę z Wami dźwigał wasze brzemię.

Przyjmijmy z pokorą i wielką miłością tę myśl naszego Pana, którą kieruje do nas wraz z nowym tygodniem i niech ona nas prowadzi w każdej chwili tygodnia przełomu miesiąca lipca i sierpnia.

Nie lękajcie się .

Jarzmo , które weźmiecie jest słodkie a brzemię życia stanie się dzięki Bożej pomocy lekkim.

Niech Was Bóg błogosławi. 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.