• Słowo Pana na nadchodzący tydzień

    • “I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa.” (Flp 3,8)

    • Kapłańskie Dni Skupienia

    • „Wzorem bądź dla wiernych w mowie, w obejściu , w miłości , w wierze i w czystości „ ( 1 Tm 4,12)

Temat na czasie – dobry spowiednik

 
 
 

Czas Wielkiego Postu , stwarza właściwy klimat by zastanowić się nad tematem dobrego spowiednika. Każdy z nas , nawet jeżeli korzysta w ciągu roku z ogólnej formy sakramentu pokuty – praktykowanej we Wspólnocie Katolickiego Kościoła  Narodowego, jest jednak zobowiązany do odbycia najmniej dwa razy w roku spowiedzi indywidualnej. Takiej szczegółowej z poprowadzeniem przez duchowego przewodnika , którym jest spowiednik. Dlatego tak ogromnie ważnym jest byśmy wybrali sobie osobistego spowiednika i do niego powracali.

Nie ukrywam, że dla mnie to temat trudny i złożony. Wiele razy wydawało mi się, że jeśli inni chwalą jakiegoś kapłana, to będzie też idealny dla mnie. Nic bardziej mylnego. Jak znaleźć dobrego spowiednika? Oto kilka porad .

1. Módl się o dobrego kapłana. To najważniejsza rzecz.

2. Przyglądaj się i słuchaj. Czy jest w twoim otoczeniu ksiądz, którego kazania mocniej cię poruszają (nie musisz go znać, lubić)? Jest kimś, przy kim mniej się krępujesz? Czy jest osobą, po której widać, że się modli (np. celebrując mszę)?

3. Jeśli widzisz i czujesz, że jest ktoś, kto w jakiś sposób potrafi cię poruszyć – idź do niego.Jak? Można różnie. Można podejść i poprosić o spowiedź . Zapytaj  / sprawdź na stronie internetowej parafii, i idź właśnie do niego. Zapytaj kapłana, kiedy spowiada w konfesjonale, np. mailem czy na Facebooku.

4. Jeśli już poszedłeś, idź jeszcze raz. No chyba, że ksiądz okazał się osobą, do której nie jesteś w stanie wrócić. Wybierz się do niego kilka razy i zobacz, jakie owoce przynoszą te spowiedzi, czy w ogóle są? A jeśli ich nie ma, to dlaczego?

 

Leave a reply

Your email address will not be published.