• Słowo Pana na nadchodzący tydzień: „Pan jest moją mocą i źródłem męstwa! Jemu zawdzięczam moje ocalenie. On Bogiem moim, uwielbiać Go będę, On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.”(Wj 15,2)

Parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego w Szczecinie

 
 
 

To najstarsza parafia w polskiej misji Katolickiego Kościoła Narodowego w naszej Ojczyźnie. Powstała na przełomie lat 2009 i 2010. Przeżywała  również, jak każda wspólnota związana z Kościołem, swoje chwile doświadczeń. Dzięki głębokiej wierze i wielkiemu zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych nie tylko przetrwała trudności, ale z każdym tygodniem i miesiącem coraz dynamiczniej się rozwija.

Pierwszym proboszczem Parafii był ksiądz Adam Rosiek  – dzisiejszy Pierwszy Biskup Kościoła. Jak misjonarz, przyjeżdżał prawie 400 km w niedziele by tej rodzącej się wspólnocie głosić Słowo Boże i karmić Najświętszym Ciałem i Krwią Pańską. Taki stan rzeczy miał miejsce prawie dwa lata.

 Od 2012 roku do dnia dzisiejszego Parafia miała trzech proboszczów. Od grudnia 2016 roku proboszczem parafii jest ksiądz Artur Sitko, na co dzień związany również ze wspólnotą Berlińską.

 Nie byłoby jednak zaangażowania kolejnych proboszczów, gdyby nie istniał w tej Wspólnocie wielki duch. J.E. ks. bp Adam Rosiek – Pierwszy Biskup Kościoła podkreśla wielokrotnie w swoich wypowiedziach, homiliach i konferencjach te szczególne związki i miłość jaką darzy Wspólnotę ze Szczecina, mimo iż z taką samą miłością i zaangażowaniem traktuje wszystkich którzy są w Katolickim Kościele Narodowym.

 Parafia w chwili obecnej posiada bardzo przytulną kaplicę  zlokalizowaną w samym centrum Szczecina ( zaledwie 150 m od wałów Chrobrego i 50 m od Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego). W kaplicy są sprawowane sakramenty święte oraz niedzielna Msza święta.  Dłuży reportaż poświęcony parafii i księdzu proboszczowi zrealizowała w lecie 2018 roku niemiecka stacja telewizyjna.  Ksiądz Proboszcz( prywatnie ojciec 6- cio letniej córki)   ma niezwykły charyzmat, który objawia się lekkością nawiązywania pięknych relacji z dziećmi. To owocuje, że Msze  święte często przypominają specjalne  nabożeństwa dla dzieci.  Ważnym elementem życia Parafii  zarówno tej szczecińskiej jak i wszystkich pozostałych jest budowanie poczucia prawdziwej wspólnotowości. Osoby przychodzące na Mszę świętą nie czują się anonimowo. Każda osoba jest ważna i to bez względu ile ma lat. Agapy organizowane zawsze po Mszy świętej są znakomitym dowodem tej wspólnotowości. Panowie przygotowują kawę i herbatę, panie przygotowują ciasto, kanapki. Przy Parafii zrodziła się idea przy parafialnej cukierenki “Ciasta Siostry Agaty”. Przy Parafii działa również Poradnia Rodzinna. Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkają w Szczecinie i okolicy do czynnego udziału z życiu Parafii. Zapraszamy również tych, którzy przyjeżdżają „nad morze” do Szczecina by spędzać czas urlopu by odwiedzali naszą Parafię

Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu z Parafii będzie  współtransmitowana  msza święta na kanale Regionalnej Telewizji Katolickiej KKN 2

 

Leave a reply

Your email address will not be published.