Grajcie i nieście pomoc ludziom jak najdłużej

Szanowny Panie Jurku i cała Wielka Orkiestro Świątecznej Pomocy

Wbrew temu co się mówi, pisze i hejtuje , zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do ofiarności i poparcia tej godnej inicjatywy , dzięki której przez dwadzieścia sześć lat setki tysięcy a może nawet miliony  polskich dzieci uniknęło wielkich problemów zdrowotnych.

Nie ma w Polsce rodziny, która przez tych już prawie dwadzieścia sześć lat nie zyskałaby pomocy w szpitalach dla swoich dzieci. Pomocy, która była i jest organizowana dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy .

Grajcie i nieście pomoc ludziom jak najdłużej  pamiętając ,że dobre inicjatywy zawsze budzą sprzeciw.

Wierzę, że Ci wszyscy którzy głośno dzisiaj krzyczą przeciw WOŚP opamiętają się i dostrzegą , że to również ich wnuczek czy wnuczka, syn czy córka przyszła na świat np. z  testem Apgar na takim poziomie ,że potrzebna była natychmiastowa pomoc kardiologiczna czy inna . Wtedy włożyli to Wasze  maleństwo do inkubatora z serduszkiem WOŚP, transportowano do Kliniki karetką zakupioną przez WOŚP czy operowano przy użyciu najnowszej technologii sprzętu zakupionego dla szpitali przez WOŚP . Nie zapominamy o Seniorach, dla których również tak wiele robicie. Niech ten dwudziesty siódmy rok i dwudzieste siódme narodowe granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi w naszych sercach ofiarność i wzajemny szacunek.

Biskup Adam Rosiek 

 

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.