Czas wizyty duszpasterskiej

Wizyta duszpasterska , zwana kolędą , kojarzy się w naszej współczesnej świadomości dość często w sposób niewłaściwy. Księdza po kolędzie traktujemy  jak inkasenta od energii elektrycznej, wody czy gazu. Kogoś kto oczekuje byśmy mu zapłacili za wyświadczoną usługę .

Czy tak jednak jest?

Pewnie wielu duchowników przez dziesiątki lat “pracowało  pilnie” na taką właśnie opinię . Nie oznacza to jednak,że wszyscy duchowni oczekują od nas byśmy dawali im cokolwiek . Wizyta duszpasterska jest czasem modlitwy w naszym domu. Kapłan przychodząc do nas przynosi nam Boże błogosławieństwo tak bardzo nam potrzebne. Potrzebne naszym dzieciom i całym naszym rodzinom.  Nie zapominajmy o tym.

To jest ten właściwy i jedyny motyw i chęć bycia z Wami w Waszych domach.

Odwiedzając i błogosławiąc rodziny spotykamy i takie , które obejmujemy stałą opieką nie tylko duchową ale i organizujemy pomoc materialną dla tych rodzin. Znam wielu kapłanów, którzy widząc ludzką biedę nie tylko nie odważy się przyjąć tzw koperty ale często pozostawi część ofiar złożonych na ich ręce w innych domach.

Modlitwa w Waszych domach odprawiona z głęboką wiarą może odmienić również ciężki los.

Budzi wiarę a wiara przywraca nadzieję , która rodzi miłość . Ktoś powie : to tylko słowa ale czy tak jest na prawdę ??  Uwierz i przekonaj się sam.

Kapłani czekają by pobłogosławić Wasze domostwa i Was samych .

Zadzwoń lub napisz o zrobimy wszystko by kapłan dotarł i do Twojej rodziny

Kontakt kolędowy dla całego kraju

Podziel się ...

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*