Zaproszenie na obchody 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę (10.11.2018)

Łączy nas miłość do Ojczyzny, do Polski. Tę łączność manifestujmy wszędzie gdzie jesteśmy i tutaj w Ojczyźnie i w Waszych nowych Ojczyznach poza granicami Polski . Pamiętajcie, jesteśmy dumnym narodem Polek i Polaków.

Dumę czerpiemy z siły naszej tradycji i historii ale i tego komu zawierzyliśmy. Bądźmy dumni ale jednocześnie przepełnieni pokorą i miłością wobec innych narodów .  Pokażmy w sposób szczególny, właśnie w tych dniach, że Polska może być domem nie tylko dla nas synów i córek potomków Lecha ale również dla tych , którzy pragną na tej ziemi znaleźć spokój i dobrobyt dla siebie i swoich bliskich. Polska jest krajem otwartym i przyjaznym dla wszystkich, bez względu na wyznawaną wiarę , kolor skóry czy pochodzenie.

Prośmy Boga by nikt nie ważył się zakłócić tego pięknego święta . Nie pozwólmy nikomu by zepsuł nam narodowe święto, omijajmy tych którzy często pod sztandarami narodowymi kalają dobre imię Polski i naszego pięknego narodu.

Niech 11 listopada rozbrzmiewa pomiędzy Odrą a Bugiem , Tatrami i Bałtykiem dziękczynny śpiew płynący wprost z naszych serc ” Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki ,otaczał blaskiem potęg i chwały, coś ją osłaniał tarczą swej opieki od nieszczęść, które przygnębić ją miały. Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie!”

10 listopada 2018

Uroczysta Msza święta  w kaplicy biskupiej p.w. Świętej Trójcy w Warszawie

– 10 listopada (sobota) godz. 11.00

11 listopada 2018

Uroczyste Msze święte sprawowane w kaplicach w całej Polsce

Zapraszamy

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.