List na zakończenie 2017 roku

Siostry i Bracia, ukochani w Chrystusie .

Mija kolejny rok naszego życia , który jest równocześnie kolejnym rokiem działalności  Misji Katolickiego Kościoła Narodowego w naszej Ojczyźnie oraz kilku krajach Europy. Pragniemy złożyć Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu nasze Te Deum za ten mijający rok , za niezliczone łaski , które spływały na nas , na nasze rodziny, rodziny rodzin jakimi są wspólnoty Parafialne oraz na cały Kościół .  Dziękujemy Bogu również za cały święty Kościół Powszechny , za naszą Ojczyznę , za dar pokoju .

Jednak mamy świadomość ,że stając kiedyś przed tronem Bożym będziemy musieli zdać sprawę z włodarstwa swego tu i teraz na tym świecie. Dlatego przywołujemy w pamięci wszystkie chwile mijającego roku, w którym przeżyliśmy wiele wspaniałych uniesień ducha, poprzez które Bóg po raz kolejny powiedział , kocham was i to co czynicie.

Dziękujemy za dar  stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie, za cudowny znak słońca w dniu 13 maja nad naszymi głowami.

Za dar przebywania w sanktuarium Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa w Medjugorie.

Dziękujemy za dar Jubileuszowego Synodu w Kościele, w którym zostały nakreślone dalsze perspektywy misji Kościoła na najbliższe lata.

Dziękujemy za każde serce kapłańskie, które zostało przez Maryję przyprowadzone do wrót Katolickiego Kościoła Narodowego.

Za najcenniejszy dar jakim jesteście Wy Drodzy Bracia Kapłani, Wy Siostry i Bracia dla których Pan posyła nas każdego dnia  na swoją niwę .

Za dar świętych sakramentów świętych, którymi tak mocno obdarowywałeś nas w mijającym roku.

Sakrament chrztu świętego poprzez który przyjęliśmy do Twojego Kościoła nowe dzieci oczyszczone z grzechu pierworodnego.

Sakrament bierzmowania – umocnienie Duchem Świętym otrzymało wiele sióstr i braci proszących o ten wielki i ważny sakrament.

Sakrament  pokuty w którym tysiące razy w mijającym roku przepraszaliśmy Ciebie, nasz Panie, za nasze słabości złości i zdrady.

Dziękujemy za dar świętej Eucharystii , którą możemy przeżywać każdego dnia w naszych kaplicach , włączając się w wieczne uwielbienie , świętą adorację Boga ukrytego w tajemnicy Chleba i Wina. Za tysiące rozdanych Komunii świętych rozdanych w minionym roku w naszych kaplicach. Za setki tysięcy uczestniczących w codziennej Mszy świętej z którą docieramy na żywo na wszystkie zamieszkałe przez naszych rodaków kontynenty.

Za umocnienie nas w sakramencie chorych niesiony od łoża śmierci mojej kochanej Mamy aż po proszących o niego podczas modlitwy za chorych.

Za pobłogosławione nowe małżeństwa , które w sakramentalnym “tak” związały swoje życie na dobre i na złe.

Za dar sakramentu kapłaństwa w którym ożywiasz i odnawiasz kolejne pokolenie kapłanów mających iść wraz z Tobą do nowych rzesz ludzi szukających Ciebie.

Podsumowanie roku to również ta najlepsza chwila by przeprosić Boga za nasze niepowodzenia, lenistwo ducha, za coraz bardziej szerzący się grzech znieważania Boga w bliźnich przy użyciu nowoczesnej technologii w Internecie.

Przepraszam Cię Najukochańszy nasz Boże za kapłanów, którzy zagubili swoje kapłaństwo dla chęci pomnażania mamony, którzy zamiast Cię wielbić popadli w liczne nałogi. za tych którzy podążyli drogą zdrajcy Judasza, za świętokradztwa i bluźnierstwa, za zdrady w małżeństwach , które rujnują Rodziny i Twój Kościół .

Prosimy wybacz nam .

Z wielką nieśmiałością prosimy Cię Boże byś raczył nie szczędzić swych łask Kościołowi Świętemu w tym naszej wspólnocie Katolickiego Kościoła Narodowego w nowym 2018 roku.

Chcemy iść za Tobą nie bacząc na trudy i znoje, na ludzką nieżyczliwość podsycaną przez złego ducha. Daj swą łaskę naszym rodzinom, dzieciom . Przyjmij każdy dzień naszego życia w nowym roku jako naszą osobistą ofiarę i świadectwo naszego oddania Tobie.

Ty Maryjo , Matko nasza bądź z nami w każdy czas. Święci nasi Patronowie nie odstępujcie od nas nawet  na chwilę byśmy w nowym rozpoczynającym się roku nigdy nie zboczyli z drogi wiodącej nas do Boga.

Niech życzenie zdrowia i szczęścia nie pozostanie tylko tradycyjnym świątecznym sloganem ale niech niesie przepełnione łaską Bożą dary, dzięki którym w nowym 2018 roku będziemy żyć w zdrowiu i szczęściu na większą chwałę dla Ciebie nasz Boże.

 

Biskup Adam Rosiek

                                                  Ad majorem Dei gloriam

 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.