Maryja zostawiła pięć modlitw, które każdy wierzący powinien znać

W Fatimie, podczas maryjnych objawień, dzieci, a przez nie cały świat, zostały wezwane do modlitwy i osobistego nawrócenia. Maryja zostawiła pięć modlitw, które każdy wierzący powinien znać.

Modlitwa, którą należy odmawiać po każdej dziesiątce różańca

 

“O mój Jezu, przebacz nam nam grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż tym, którzy najbadziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

 

Modlitwa wynagradzająca

 

„O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie z serca”.

 

Tę modlitwę dzieciom przekazał Anioł w 1916 roku, a więc rok przed maryjnym objawieniem.

 

Modlitwa do Trójcy Świętej

 

“Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty! Z najgłębszą czcią i żalem za moimi grzechy, ofiaruję Tobie drogocenne Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo naszego Zbawiciela obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza na całej ziemi, jako zadośćuczynienie za grzechy, przez które sam jest znieważony. Na mocy nieskończonych zasług Jego Najświętszego Serca i przez Wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o nawrócenie nieszczęśliwych grzeszników”.

 

Tę modlitwę także dzieciom przekazał Anioł. W tym czasie nad głowami pastuszków ukazała się hostia i kielich, a potem dzieci uklękły i się modliły.

 

Modlitwa eucharystyczna

 

“Najświętsza Trójco, uwielbiam Ciebie! Mój Boże, mój Boże, Kocham Cię w Najświętszym Sakramencie”.

 

Kiedy Maryja objawiła się dzieciom po raz pierwszy 13 maja 1917 r., powiedziała: “Będziecie wiele cierpieć, ale łaska Boża będzie waszym pocieszeniem”. Łucja wspominała, że kiedy Maryja powiedziała tę modlitwę, wokół nich rozbłysło jasne światło, a dzieci zaczęły powtarzać modlitwę.

Modlitwa pokutna (przy podejmowaniu ofiary)

 

“O Jezu z miłości ku Tobie i dla nawrócenia grzeszników, pragnę Ci wynagrodzić za wszystkie zniewagi wyrządzane Niepokalanemu Sercu Maryi”.

 

Słowa tej modlitwy Maryja dała dzieciom pierwszego dnia objawień. Prosiła by ją odmawiać, kiedy człowiek ofiarowuje swoje cierpienia Bogu.

 

A zatem, MÓDL SIĘ!

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.