Kończymy jubileusz objawień Maryi w Fatimie.

Cud Słońca , jak określają naukowcy  zjawisko obserwowane przez ok. 30-100 tys. osób 13 października 1917 w Cova da Iria koło Fatimy w Portugalii, przez Kościoły katolickie uznawane za cud. Świadkowie zebrani aby zobaczyć objawienie Matki Bożej, którego wiarygodność podważały świeckie media, relacjonowali nienaturalną według swej oceny aktywność słońca, m.in. jego wirowy ruch na niebie. Było to 13 października 1917 roku , dokładnie przed stu laty. W miejscu objawień Maryi zebrał się wielki tłum ludzi, jak czytamy w kronikach liczbę przybyłych określono na około 70 tysięcy ludzi. Byli tam ludzie wierzący, modlący się ale przybyli również niewierzący a tylko ciekawi tych niezwykłych zdarzeń opisywanych od pół roku przez miejscową prasę.  Wielu musiało pokonać setki kilometrów, w przeważającej większości pieszo lub na osłach, wozami i samochodami. Wśród zgromadzonych znajdowali się nie tylko ludzie prości, ale również bardzo sceptycznie nastawieni naukowcy, dziennikarze, ludzie niewierzący.

13 maja 2011. Cud słonca w Fatimie.

Cud słońca trwał , zgodnie z opisanymi relacjami, około 10 minut.  Niebo pokryło wówczas się ciemnymi chmurami. Na zebranych spadł ulewny deszcz. Nagle pokazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie. Ludzie zaczęli krzyczeć z przerażenia. Niektórzy zaczęli się głośno spowiadać ze swoich grzechów, sądząc, że “to jest koniec świata”. Wielu stało, lecz wielu klęczało i płakało, modląc się. W stulecie objawień cud słońca w nieco innej postaci był widoczny w wielu regionach świata w tym również w Polsce, w Miliczu . Dokumentują to poniższe zdjęcia zrobione aparatem telefonicznym. Sceptycy powiedzą ,że to zwykłe zjawisko w przyrodzie. Być może tak. Ale dlaczego w tym dniu – 13 maja 2017 roku w setną rocznicę objawień Maryi w Fatimie, dlaczego o tej samej godzinie w rożnych częściach Europy. Odnotowaliśmy kilka informacji w tym informację z Niemiec, Luksemburga i Francji o takim samym zjawisku które wystąpiło w dniu 13 maja 2017 r.  Dzisiaj uroczyście kończymy jubileuszu stulecia objawień Maryi w Fatimie. Co ten jubileusz zmienił w Twoim życiu ? Pomyśl. Jeżeli nic to jeszcze jest czas .

Zapraszamy dzisiaj o godzinie 20.00 na Mszę świętą transmitowaną na żywo . Po Mysz świętej nabożeństwo Różańcowe oraz adoracja Najświętszego Sakramentu 

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.