Uroczystość odpustowa w Parafii w Warszawie

“Tak Bóg umiłował  świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy  nie umarł, ale miał życie wieczne”. (J 3, 16). 
 
Dziś Kościół obchodzi Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to jedna z najgłębszych tajemnic naszej wiary. Chylimy dziś przed nią nasze czoła. Nie wiemy jak to jest możliwe, ale  wierzymy, że jest jeden Bóg  w trzech osobach. Tę wiarę naszą wyznajemy często, a szczególnie  wtedy, gdy czynimy znak krzyża świętego. W imię Trójcy Świętej  rozpoczynamy i kończymy nasze modlitwy. W imię Trójcy błogosławimy i odpuszczane są grzechy. W imię Trójcy wykonywane są najważniejsze nasze chrześcijańskie  czynności. 
 
Na dzisiejszą Uroczystość Kościół daje nam fragment z Ewangelii św. Jana, w którym Jezus mówi do Nikodema. To człowiek znaczący, był faryzeuszem i członkiem Sanhedrynu. Potajemnie spotyka się z Jezusem i staje w Jego obronie przed najwyższą  radą.  Jezus zwraca się do  Nikodema wyjaśniając cel swego przyjścia na świat, swej nauki i swego działania. Bóg z miłości do świata, posyła Słowo, które stało się Ciałem – posyła swego jedynego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał   życie wieczne. 
 
Do udziału we Mszy św. odpustowej   (Warszawa, ul. Nowolipki 28 A /29) 
                               z a p r a s z a ,-
                                                                                                                       ks. Andrzej Lipiński – Proboszcz
Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.