Właczamy się w inicjatywę Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego

Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się już 30 kwietnia 2017 w naszej Ojczyźnie . To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. Również Katolicki Kościół Narodowy włącza się w tę piękną inicjatywę .

W tym roku będą to cytaty z “Listu św. Pawła do Galatów”. Hasło wydarzenia brzmi: “Weź i czytaj!”.Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, natomiast jego głównym celem jest, jak zaznaczają organizatorzy, rozwój życia w łasce chrztu świętego.

Tego dnia w kościołach będzie miała miejsce uroczysta lektura fragmentu księgi biblijnej. Pomysłodawcy wydarzenie wybrali fragment “Listu św. Pawła do Galatów”, ponieważ właśnie w nim pada akcent na Ewangelię, jako źródło wiary chrześcijańskiej, która odróżnia nas od wyznawców innych religii.

Również w naszych Parafiach w Polsce i zagranicą ( wśród Polonii) postaramy się podjąć sztafetę biblijną . Będziemy czytać Pismo święte według ustalonego i rozesłanego do Parafii porządku.

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.