[:pl]Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan[:]

[:pl]

Drodzy Chrześcijanie

Już kolejny raz cała Wspólnota chrześcijanka mobilizuje się by poprzez akty wzajemnej przyjaźni i tolerancji zaświadczyć wobec Ojca,  jak bardzo staramy się wypełnić modlitwę arcykapłańską Chrystusa. Nasz Pan zwraca się w niej do Ojca Niebieskiego,  prosząc o to byśmy zawsze byli jedno.

Pochylając się w pokorze nad grzechami w Kościele coraz częściej pytamy , o jaką jedność modliłeś  się Jezu? Musimy pamiętać, że jedność o którą prosi Jezus nie powstanie jako wynik ludzkich umów czy dekretów.  Jezus zaprasza nas do innej , duchowej i  Boskiej jedności, która ostatecznie może zapanować jedynie dzięki Bożej łasce.

Jedność o którą prosi Jezus nie jest ze świata; świat nie może jej stworzyć własnymi siłami. Z drugiej – ludzkiej strony nie jest jednak tak, że ta jedność jest jedynie nadprzyrodzoną, niewidzialną rzeczywistością.  Filarami jedności o którą prosimy w tym czasie wspólnych modlitw są Pismo święte, sakrament sukcesji i reguła wiary. Sukcesja czyli nieprzerwana więź między Jezusem, apostołami i kolejnymi pokoleniami biskupów, którzy przewodzą różnym Kościołom to pewna gwarancja obecności Jezusa we Wspólnocie Kościoła. Kościoły mające sakrament sukcesji posiadają nade wszystko niezwykły dar pozostawiony przez Boga. Jest nim to samo Pismo Święte, spisane pod natchnieniem Ducha Świętego, ale posiadają również wspólne reguły – symbole wiary, które wspólnie wyznają. ” Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego…”

Siostry i Bracia

W tym roku, tak bardzo zagrożonym wieloma podziałami w świecie , które dzielą już  nawet rodziny rodzin,  w ramach Tygodnia Jedności  nasze myśli i błagania kierujemy do Boga  w szczególnej  intencji, prosząc z najwyższą pokorą by usuwał przyczyny podziałów ale nade wszystko by zachował Kościół Powszechny przed tymi którzy profanują Święte Mistyczne Ciało Chrystusa .

Modlimy się wspólnie i prosimy módlcie się z nami  by Kościół Chrystusowy nie stawał się areną żadnych walk ale by niezmiennie był domem w którym gromadzić się będą wszyscy szukający Boga , oczekujący na Bożą miłość i miłosierdzie.

Prosimy by jedność realizowała się w tej niezwykłej wielości i różnorodności, którą Bóg dopuszcza w Kościele a która odnawia Jego ludzką strukturę oraz wzmacnia wspólne przepowiadanie Ewangelii Świętej.

Drodzy Bracia i Siostry wszystkich Wspólnot Chrześcijańskich

Prośmy Pana by sprawił byśmy jak najszybciej mogli przeżywać komunię przy wspólnym ołtarzu Pańskim. Pozostańmy w pełnej jedności modlitewnej przy ołtarzu Słowa Bożego przepowiadając zawsze i wyłącznie Ewangelię Jezusa Chrystusa. Bądźmy w jedności miłości Bożej, szanując się na wzajem mimo dostrzegania naszych odrębności wynikających z codziennego przebywania w różnych wspólnotach Kościoła Chrystusowego.

Niech Tydzień Modlitw przyczynia się do lepszego wzajemnego poznania, szacunku i chrześcijańskiej miłości. Pamiętajmy, powtarzając za głosem Apostoła Narodów, że miłość Chrystusa przynagla nas, byśmy nie zapominali o tym  co dla nas uczynił. A właśnie On oddał życie za nas wszystkich po to abyśmy żyjąc , już nie żyli tylko dla siebie ale dla Tego który dla nas umarł i zmartwychwstał . Tak więc w Nim, w Chrystusie spełniajmy posłannictwo samego Boga, który poprzez nas udziela również dzisiaj napomnień.

W imię Chrystusa pojednajmy się z Bogiem, prośmy o łaskę prawdziwej jedności między nami .

 

                                                                                 Biskup Adam Rosiek[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.