[:pl]List Pasterski na Boże Narodzenie 2016[:]

[:pl]

Wzgardzony okryty chwałą

Najmilsi

W tym niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju dniu w roku, kiedy cały chrześcijański świat przeżywa uroczyście kolejną rocznicę narodzin Boga w swej ludzkiej naturze, przychodzę do Was  by  podzielić się radością która w tę świętą noc obiega cały świat.

               Oto narodził nam się Zbawiciel, którym jest Jezus  Chrystus nasz Pan.

Rodzi się  Pan i Bóg,  wzgardzony przez świat i człowieka. Wzgardzony w odtrąceniu którego symbolem pozostanie na zawsze betlejemska szopa w której ubóstwie i chłodzie  przychodzi na świat i do świata, jako człowiek ale i jako Bóg w jednej osobie choć w dwóch naturach. Pogarda wobec Boga , odrzucenie Go,   wyrażone w zesłaniu Boga by rodził się w nędzy szopy jest  najwyższą manifestacją zła, które od zarania dziejów usiłuje niepodzielnie zawładnąć naszymi ludzkimi duszami. W tym betlejemskim akcie odtrącenia Boga, chce jakby w imieniu rodzaju ludzkiego wykrzyczeć : nie chcemy Cię, Bóg nam nie jest potrzebny.  Zazdrosna nienawiść anioła ciemności wobec Boga Człowieka osiąga swe apogeum we wzgardzie betlejemskiego cudu. Próbie zmarginalizowania tego co się tam wydarzyło a czego świadkami były zastępy Aniołów oraz ubodzy pastuszkowie.

Marginalizowanie Boga mimo upływu tysiącleci nie słabnie. Ciągle brakuje miejsca na Jego narodzenie w ludzkich sercach i duszach .  Bóg niosący pokój , niosący miłość nie jest również dzisiaj kimś oczekiwanym, utęsknionym.  Świat oczekuje  raczej bożka , którego wykuwał i ciągle wykuwa na własne podobieństwo i własny obraz. Bożka mamony, hedonizmu, egoizmu,  który niepodzielnie zawładnie ludzkimi sercami by omamić je swym fałszywym przesłaniem,  które prowadzi człowieka do wiecznej zguby.  Dlatego coraz częściej przeżywając tę świętą noc również współcześnie żyjący człowiek nie medytuje nad misterium narodzenia Boga ale zatrzymuje się tylko na tradycji, przeżywając święto pozorów,  prezentów i suto zastawionych stołów.

Najmilsi

W tę świętą noc Jezus pukając do drzwi naszych domów, do drzwi naszych serc pyta nas czy znajdzie w nich miejsce na spokojne i ciche narodzenie. Pyta osobiście każdego z nas, pyta czy przyjmiemy Go w naszych rodzinach, czy otworzymy drzwi naszych wspólnot parafialnych dla rodzącego się Boga.

Dzisiejsza święta noc może stać się dla nas kolejną szansą byśmy dołączyli do chórów anielskich i ubogich pasterzy,  którzy w najwyższej pokorze stanęli wobec wielkości  Majestatu Nieskończonego Boga i oddali mu cześć i okryli Go chwałą. Nie zatwardzajmy swych serc . Niech chwała Boża sprawi by runęły mury nienawiści i zawiści tak skrzętnie budowane przez nas przez lata. Pojednajmy się najpierw w naszych rodzinach. Niech Boże Narodzenie nie zastanie w nich waśni pomiędzy rodzicami i dziećmi, między rodzeństwem. Starajmy się budować pokój w środowisku swojego życia.

Niech chwała narodzonego Pana zasypie rowy niechęci przeradzające się  nawet w coraz mocniej dostrzegalną w naszym polskim narodzie nienawiść. Prosimy Cię Dziecię Jezus o narodowe pojednanie i pokój. Niech Polak pozostanie zawsze bratem dla drugiego Polaka. Niech znak krzyża jednoczy a nie wywołuje grymasu niechęci .

Prosimy Cię Dziecię Jezus za nasze rodziny by linie podziałów i braku zrozumienia zniknęły z nich. Niech dzieci odzyskają spokój w sercach i uśmiech na twarzy widząc kochających się rodziców, niech  dramaty rozbicia rodzin i rozwodów omijają nasze rodziny. Ustrzeż nowonarodzony Panie dzieci nienarodzone przed śmiercią dokonaną w grzechu aborcji.

Nowonarodzony Panie pragniemy byś zakrólował w naszych sercach, znajdując w nich godne dla siebie mieszkanie. Pragniemy przeprosić Cię za grzechy pogardy i bluźnierstw . Niech to Twoje Narodzenie w 2016 roku będzie czasem odnowy naszych serc, odnowy naszych rodzin oraz okazją do odnowy duchowej narodu Polskiego.

Najmilsi

Życzę Wam by ta modlitwa się wypełniła . Byście byli szczęśliwi i radośni będąc dziećmi Boga, który jest z Wami. Niech Wam błogosławi Bóg Wszechmogący +Ojciec i +Syn i +Duch Święty .

 

 

Biskup Adam Rosiek

+Adam Rosiek

W Boże Narodzenie 2016[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.