[:pl]Wielki dramat w Italii zapowiedzią jeszcze większej tragedii ?[:]

[:pl]

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do kolejnego dramatycznego w swej sile trzęsienia ziemi w Italii. dzisiejsze trzęsienie osiągnęło siłę  nie notowaną od 1980 roku. Wczoraj  wieczorem doszło do zdarzenia, które przeszło bez większego echa, ponieważ Włosi pochłonięci są doniesieniami ze środkowej części swojego kraju, gdzie tamtejsi mieszkańcy zmagają się z serią katastrofalnych wstrząsów ziemi.Tymczasem pod dnem Morza Tyrreńskiego, na którego wschodnim brzegu położone są Włochy (Półwysep Apeniński), doszło do silnego trzęsienia ziemi. Miało ono M5.8, a to oznacza, że było najsilniejsze od wielu lat.

Problem w tym, że epicentrum trzęsienia znajdowało się zaledwie 70 kilometrów na zachód od krateru podmorskiego wulkanu Marsili. Jak wynika z ostatnich badań, struktura tego wulkanu w ostatnich latach wyraźnie się zmieniła, ściany krateru zaczęły tracić stabilność, a komora magmowa ma bardzo dużą powierzchnię i wciąż się powiększa.Wszystkie te zjawiska świadczą o tym, że wulkan może wybuchnąć dosłownie w każdej chwili. Dla wulkanologów wskazówką o zbliżającej się rychłej erupcji są głównie nasilające się wstrząsy.

Erupcja może spowodować wyzwolenie fal tsunami, które mogą być niebezpieczne dla zachodnich wybrzeży Kampanii i Kalabrii oraz północnych brzegów Sycylii. Naukowcom trudno jest oszacować jak wysokie mogą być potencjalne fale tsunami, ale pewne jest, że mogą poczynić na wybrzeżach znaczne zniszczenia.Wysokość tsunami będzie oczywiście uzależniona od skali erupcji podmorskiego wulkanu oraz od nawiedzających region trzęsień ziemi. Zbliżająca się erupcja wulkanu Marsili to ewenement, ponieważ jeszcze nigdy w historii wulkan ten nie wybuchał. Nie wiemy więc jakie następstwa może to za sobą pociągnąć.

Dzisiaj w geście braterskiej solidarności modliliśmy się by Pan Bóg ustrzegł Italię od dalszych nieszczęść, by nie pozwolił aby doszło do masowej tragedii. Modlitwa wstrzymała wypełnienie się zapisów trzeciej tajemnicy fatimskiej. Możemy więc szczerym szturmem do Boga wyprosić łaskę dla nas ale i dla milionów mieszkańców Italii  , przerażonych tym co się u nich dzieje.

[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.