[:pl]List Biskupa do wiernych w Glasgow[:]

[:pl]

Herb biskupi Poczta

                  Drogi Księże Proboszczu, Najmilsi Siostry i Bracia

Pragnę za pośrednictwem Waszego Księdza Proboszcza Maksymiliana złożyć Wam najserdeczniejsze podziękowanie za tak gorące przyjęcie mnie w Waszej Parafii w Glasgow w Szkocji, w Waszych domach i  rodzinach. Na pamiątkę naszego spotkania i wspólnej modlitwy przesyłam specjalne błogosławieństwa dla Waszej Parafii, jak również dla  dzieci które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą . Zechciejcie w duchu wspólnotowym , przy okazji wręczenia tych błogosławieństw,  przypomnieć sobie niezwykle chwile kiedy być może ze łzą w oku patrzyliście na Wasze dzieci idące do świątyni w pięknej uroczystej szacie by przyjąć Pana w Eucharystii . Niech Wasze dzieci przyjdą na tę niedzielę również ubrane w odświętne, pierwszokomunijne szaty. Przyjmijcie wraz z nimi Pana do swych serc.

Będąc w Glasgow spotkało mnie wiele życzliwości z Waszej strony. Spotkałem się również z księdzem Marianem Łękawą , Rektorem Polskiej Misji Katolickiej. Wierzę ,że to braterskie ciepłe spotkanie wniesie wiele spokoju w serca wszystkich Polek i Polaków żyjących na co dzień w Glasgow. Wierzę też ,ze zostanie usunięta z przestrzeni publicznej usunięta notka, która dość nieprzyjaźnie do tej chwili traktuje Parafię, Księdza Proboszcza jak również nas Wszystkich jako dzieci Katolickiego Kościoła Narodowego. Deklarację o usunięciu złożył mnie osobiści ksiądz Rektor Marian Łękawa.

Siostry i Bracia

 Dziękuję Bogu za dar świętej Eucharystii, za to że mogąc być wśród Was, przyniosłem Wam również wzmocnienie Ducha Świętego. Dziękuję naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi za wszystkie spotkania  z Wami i chwilę zadumy nad losem Was,  Drogie Siostry i Bracia, budujących swój nowy dom z dala od Ojczyzny i większości swoich bliskich. Pozostajecie w moim sercu. Modlę się za Was i wspieram we wszystkich dobrych dziełach, które Duch Święty inicjuje wśród Was.

                                            Trwajcie w wierze, trwajcie i bądźcie wierni świętej Ewangelii.

                                      Niech Was błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny + Ojciec i +Syn i +Duch Święty

                                                                                                                        Biskup Adam Rosiek

 [:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter