[:pl]Wizyta duszpastersko – misyjna Biskupa Adama Rośka w Glasgow Szkocja[:]

[:pl]

W dniach od 27 do 30 sierpnia 2016 roku trwa wizyta duszpastersko- misyjna Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Adama Rośka w Glasgow w Szkocji. W dniu 27 sierpnia w godzinach wieczornych ksiądz biskup został powitany przez Proboszcza Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej księdza Maksymiliana MacAulaya oraz Radę Parafii w międzynarodowym porcie lotniczym w Glasgow. W dniu 28 sierpnia ( w niedzielę ) ksiądz biskup przewodniczył uroczystej mszy świętej odpustowej podczas której udzielił sakramentu bierzmowania dwom młodym Polakom mieszkającym na stale w Wielkiej Brytanii .Podczas wygłoszonej homilii ksiądz biskup powiedział :

“Przyjeżdżam do Was by wzmocnić  Waszą wiarę i by wraz z Wami za świętym Janem Pawłem II z mocą powiedzieć i poprosić  : niech zstąpi Duch Twój, niech zstąpi Duch  Twój  i odnowi oblicz ziemi, tej ziemi, Szkockiej ziemi, która dla rzeszy naszych rodaków stała się drugą ojczyzną . Niech zstąpi Duch Twój i odnowi serca Twoich wiernych. Niech staną się oni iskierką chrześcijaństwa i katolicyzmu na tej  szkockiej ziemi, która tak bardzo oddaliła się od Twoich przykazań – Boże…”

W Mszy świętej uczestniczyło kilkadziesiąt osób, reprezentantów  Polonii zamieszkującej Glasgow oraz zaprzyjaźnione rodziny szkockie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele różnych pokoleń Polek i Polaków , od tych najdostojniejszych reprezentowanych w poczcie sztandaru polskich kombatantów walczących o Anglię po najmłodsze pokolenie emigracji – kilkuletnie dzieci.  Na zakończenie mszy świętej ksiądz biskup żegnając się z zebranymi wiernymi powiedział:

Modlę się za każdego z Was. Nie pozostajecie już dla mnie anonimowymi osobami, które spotkałem na drodze mojego biskupiego posługiwania  ale dziećmi Boga które zgromadził w tej swojej Owczarni w Glasgow. Proszę Was wytrwajcie w wierze, proszę Was bądźcie świadkami Boga dla swoich bliskich, dla rodzin, dla swoich koleżanek i kolegów w pracy. Niech powiedzenie : Polak to dobry fachowiec, złota rączka rozszerzy się również tutaj o nowe znaczenie: Polak to człowiek prawdziwej wiary w żywego i kochającego Boga. Powoli wchodzimy w ostatnią fazę świętego roku miłosierdzia. Każdy z Was wyjdzie dzisiaj ze specjalną pamiątką naszego spotkania . Obrazkiem Jezusa Miłosiernego . Nie zmarnujcie tej szansy. Bóg wprawdzie nie zamknie nieprzebranego źródła swego miłosierdzia w chwili zakończenia roku świętego ale w tym symbolicznym i świętym czasie możemy więcej. Dlatego  postarajcie się by i Wasze życie doznało wielu łask i korzyści które Bóg postanowił nam podarować w tym roku łaski. Poukładajcie swoje życie małżeńskie o ile potrzebuje ono poukładania, poukładajcie relacje z Bogiem korzystając z sakramentu pokuty, bądźcie dla siebie prawdziwie dobrzy.

Po mszy świętej Rada Parafii i Ksiądz Proboszcz zaprosili wszystkich na odpustową agapę do przykościelnej restauracji. Ksiądz biskup podziękował za piękne przygotowanie uroczystości księdzu Proboszczowi , Radzie Parafii oraz wszystkim Parafianom . Z pewnością przy Parafii powstanie wiele wspaniałych dzieł , które będą jeszcze bardziej integrowały Polki i Polaków na co dzień zamieszkujących Glasgow.  Parafia w Glasgow to pierwsza z zaplanowanych przez Biskupa Adama Roska Parafii , które powstaną dla Polaków w Wielkiej Brytanii. Na poniedziałek i wtorek zaplanowano również dalsze spotkania w duchowieństwem i osobami świeckimi w Glasgow.

[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter