[:pl]Tramwajem z papieżem …[:]

[:pl]Z ul. Franciszkańskiej papież Franciszek pojechał dzisiaj na Błonia tramwajem razem z niepełnosprawną młodzieżą.

Pomysł na przejazd zrodził się w Komitecie Organizacyjnym ŚDM – w porozumieniu z Watykanem ustalono, że grupą towarzyszącą papieżowi podczas podróży będą ludzie tak bliscy pontyfikatowi św. Jana Pawła II, który w tych dniach jest naszym szczególnym orędownikiem.

Wśród młodzieży, która pojechała tramwajem były osoby na wózkach, osoby niewidome oraz głuchoniemi. Do przejazdu zostały zaproszone organizacje oraz stowarzyszenia, które pomimo trudności i swoich ograniczeń angażowały się w pracę na rzecz Komitetu ŚDM.

Tramwaj, którym jechał Ojciec święty Franciszek wraz z  niepełnosprawnymi to jeden z tramwajów, które jeżdżą po ulicach Krakowa. Zostanie pomalowany na  kolory ŚDM-u. Po przejeździe z papieżem Franciszkiem będzie kursował normalnie po Krakowie. To pamiątka, która będzie przypominała o Światowych Dniach Młodzieży przez długie lata!  Po przejażdżce tramwajem młodzież niepełnosprawna została zaprowadzona do przeznaczonego dla nich sektora, gdzie dalej uczestniczyła  w Wydarzeniach Centralnych.[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter