[:pl]Niedoszły zabójca papieża: chcę zostać księdzem[:]

[:pl]

W wywiadzie udzielonym włoskiej telewizji, Mehmet Alì Ağca, który przeprowadził zamach na Jana Pawła II, stwierdził, że chciałby zostać katolickim księdzem.

– Tutaj w Turcji żyję jako emeryt, który traci swój czas. Więc chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem – powiedział Ağca.

– Po tym jak Jan Paweł II odwiedził mnie w więzieniu, myślałem o tym i studiowałem Ewangelię bardzo długo. Teraz znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiać Msze, jeśli tylko [Franciszek] będzie mnie chciał – dodał Ağca.

Mężczyzna stwierdził również, że chętnie wybrałby się z papieżem Franciszkiem do Fatimy w maju 2017. Wówczas będą miały tam miejsce uroczystości z okazji setnej rocznicy objawień maryjnych.

Mehmet Alì Ağca strzelił do papieża Jana Pawła II i niemal go zabił na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Papież Polak nie miał wątpliwości, że to właśnie Maryi zawdzięcza ocalenie.

[:]

Facebooktwitteryoutubeinstagram
Facebooktwitter